„Koncepcje globalnego i krajowego podatku minimalnego, a także ich wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce od 2024 r.” – tak brzmiał tytuł bezpłatnego szkolenia, zorganizowanego we współpracy z Deloitte Polska, które zgromadziło w Centrum Konferencyjnym LSSE grono zainteresowanych uczestników.
Wydarzenie zainaugurowała dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Justyna Hubiak, która zaprezentowała ofertę dla lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawiła przykłady, w jaki sposób rozwinąć swój biznes przy wsparciu LSSE S.A.
W harmonogramie znalazły się m.in.: podstawowe założenia globalnego podatku minimalnego, arm’s length principle, GloBE Income, wpływ Pillar II na zwolnienia podatkowe uzyskane w ramach SSE i PSI oraz alokacja podatku. Prelegenci opowiedzieli również o: zagadnieniu krajowego podatku minimalnego, mechanizmach kalkulacji, a także najważniejszych wyłączeniach i kwestiach wątpliwych związanych z podmiotami posiadającymi zezwolenia SSE lub decyzje o wsparciu. Podczas szkolenia przedstawiono zmiany w przepisach dotyczących uzyskiwania i korzystania z decyzji o wsparciu, kluczowe aspekty dotyczące metodologii korzystania ze zwolnień podatkowych na podstawie decyzji o wsparciu czy zezwoleń SSE. Odbiorcy mieli okazję poznać od praktycznej strony proces rozliczania zwolnień podatkowych na podstawie zezwoleń strefowych, z uwzględnieniem ostatnich wyroków i interpretacji.
Spotkanie poprowadzili eksperci z firmy Deloitte: Karolina Kruś, Maksymilian Białek oraz Marek Sienkiewicz. Dziękujemy prowadzącym za solidną dawkę wiedzy, a uczestnikom za aktywny udział.
Szkolenie zostało zorganizowane w ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej.