W murach Centrum Konferencyjnego LSSE odbyło się spotkanie Partnerów Dolnośląskiego Klastra Lotniczego. Uczestnicy nie tylko mieli okazję poznać się, porozmawiać, ale także wymienić się doświadczeniami i omówić plany współpracy na rzecz branży lotniczej.

Stale się rozwijamy i zmieniamy bieg Dolnośląskiego Klastra Lotniczego. Nasze dzisiejsze spotkanie z pewnością wzmocni współpracę miedzy nami i przyczyni się do efektywnej synergii. Głównym celem DKL jest wspieranie lokalnych przedsiębiorstw. Chcemy, aby wspólne działania były na tyle skuteczne, aby każda z firm członkowskich widziała w tym wartość dla siebie – mówił podczas spotkania Paweł Pałubiński, dyrektor generalny i prezes zarządu Collins Aerospace Wrocław, który jednocześnie jest prezesem stowarzyszenia „Dolnośląski Klaster Lotniczy”.

Głos zabrał również prezes LSSE i członek zarządu DKL – Przemysław Bożek, który podkreślił, że nie wyobraża sobie funkcjonowania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej bez Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.

Chcemy, aby rok 2023 był dla tego Klastra rokiem wprowadzenia stałych rozwiązań, przynosił lepsze zmiany jakościowe, wnosił świeże podejście i wyznaczał innowacyjne cele. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie jeszcze bardziej połączyć swoje siły, poszerzyć horyzonty i edukować młodych ludzi. Poznajemy się, by tworzyć coraz lepsze warunki do rozwoju, a także działać nie tylko lokalnie, ale wejść na rynek globalny – dodał Przemysław Bożek, prezes LSSE.

 

Zobacz także