W głogowskiej Kolegiacie miało miejsce otwarcie wystawy „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”, użyczonej przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczył prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek.

Od listopada 2023 roku ekspozycja była udostępniona w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. W niespełna 3 miesiące odwiedziło ją kilka tysięcy osób, głównie młodzież z partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Cieszymy się, że eksponaty jeszcze nie wracają do Krakowa. Obecnie podziwiać je mogą mieszkańcy Głogowa i okolic.

Wystawa ta pokazuje inne oblicze Ojca Świętego Jana Pawła II, przyjaciela i wychowawcy młodych ludzi, który podczas spływów kajakowych czy górskich wędrówek, przewodził im nie tylko w sferze sportowo-turystycznej, ale przede wszystkim – duchowej. Wśród eksponatów znajdują się osobiste przedmioty przyszłego papieża, dzięki którym zwiedzający będą mogli wczuć się w klimat turystycznego duszpasterstwa.

Ekspozycję można oglądać w Głogowie do 6 marca. Zapraszamy!

Zobacz także