OGŁOSZENIE KONKURSU OFERT NA NAJEM

LOKALU PRZEZNACZONEGO NA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNĄ „Restauracja – Bistro”

WRAZ Z WYPOSAŻENIEM TECHNOLOGICZNYM  W BUDYNKU LETIA BUSINESS CENTER

Rycerska 24, 59-220 Legnica

 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – właściciel budynku biurowego Letia Business Center w Legnicy, ogłasza konkurs ofert na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej z wyposażeniem technologicznym w budynku Letia Business Center w Legnicy.

OPIS OBIEKTU:

Prestiżowy kompleks Letia Business Center o łącznej powierzchni ponad 8 000 m2, znajduje się w Legnicy w obrębie ulic Piastowskiej, Rycerskiej i Murarskiej. Obiekt wyróżnia ciekawa, łącząca klasykę i nowoczesne rozwiązania architektura oraz doskonała lokalizacja w ścisłym centrum starego miasta.

Działalność restauracyjna w Letia Business Center jest szansą na rozwój firmy Oferenta, zarówno poprzez obsługę prestiżowego klienta biznesowego, jak i rozszerzenie obszaru działalności o zewnętrzną obsługę cateringową poza obiektem.

Istotną korzyścią dla przyszłego Najemcy jest zapewnienie stałego przychodu z działalności, wynikającego z posiadania stałych klientów w postaci pracowników najemców obiektu.

Integralną częścią Letia Business Center jest budynek trzygwiazdkowego „Hotelu przy baszcie”, którego Goście mogą stanowić potencjalną grupą docelową usług świadczonych przez Najemcę restauracji.

Ponadto w obrębie obiektu funkcjonuje centrum diagnostyki obrazowej Affidea, które miesięcznie obsługuje setki osób, będących potencjalnymi klientami restauracji.

Letia Business Center jest także miejscem stałych spotkań pracowników wielu lokalnych spółek.

Restauracja w Letia Business Center stanowi szansę na rozwój firmy Oferenta również z uwagi na bardzo duży potencjał produkcyjny zaplecza kuchennego, który  umożliwia przygotowanie i dystrybucję około tysiąca posiłków dziennie. Powierzchnia restauracji jest idealnym miejscem do prowadzenia obsługi zarówno klienta wewnętrznego (część restauracyjna obiektu zlokalizowana na parterze), jak i do świadczenia usług cateringowych na zewnątrz (poziom -1 z bezpośrednim dostępem do zaplecza kuchennego od ulicy Piastowskiej).

Dodatkowym atutem obiektu Letia Business Center jest jego dobra lokalizacja pozwalająca na szybką i łatwą komunikację z firmami działającymi na terenach LSSE, licznymi szkołami, przedszkolami etc. działającymi w regionie, co stanowi duży potencjał rozwoju dla działalności cateringowej. Powierzchnia restauracyjna w Letia Business Center jest więc idealnym miejscem do obsługi tego typu klientów.

OPIS POWIERZCHNI RESTAURACYJNEJ:

Powierzchnia restauracji zajmuje 402,94 m2, w tym:

 • poziom -1 (311,52 m2) – z wyposażonym zapleczem kuchennym, zapleczem magazynowo – gospodarczym, pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi;
 • parter (91,42 m2) – z salą konsumpcyjną, bufetem i sanitariatem oraz udostępnionym do dyspozycji Oferenta przestronnym tarasem o powierzchni ok. 90 m2, zintegrowany z holem wystawienniczym pod szklaną kopułą.

Kondygnacje połączone są dźwigami kelnerskimi i towarowymi.

Oprócz głównego wejścia do budynku od ul. Rycerskiej do restauracji prowadzi oddzielne wejście od ul. Piastowskiej, umożliwiające Najemcy prowadzenie działalności gastronomicznej także w zakresie obsługi klienta indywidualnego, zewnętrznego. Wejście dla personelu restauracji jest odrębne.

Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Na uwagę również zasługuje bogate wyposażenie restauracji, w skład której wchodzą:

 1. Poziom -1
 1. w pełni profesjonalna i wyposażona kuchnia z przygotowalnią z następującym wyposażeniem:
 • piec konwekcyjno-parowy,
 • kocioł elektryczny, warnik elektryczny,
 • kuchnia gazowa 6-palnikowa,
 • płyta grillowa,
 • frytkownica oraz wiele innych elementów wyposażenia niezbędnych do prowadzenia działalności restauracyjnej.
 1. 2 chłodnie oraz mroźnia,
 2. pomieszczenia magazynowe,
 3. pomieszczenie do mycia termoportów,
 4. pomieszczenia socjalne dla pracowników (szatnia z szafkami, pokój śniadań, sanitariaty).
 1. Poziom 0
 1. w pełni wyposażone pomieszczenia wydawalni oraz zmywalni,
 2. 2 sale konsumpcyjne oraz taras.

Informacje dodatkowe:

Postępowanie konkursowe prowadzone jest w oparciu i na zasadach regulaminu, który jest dostępny do pobrania wraz z załącznikami na stronie Organizatora – www.lsse.eu. Wszelkie informacje dotyczące przedmiotowego postępowania konkursowego zostały zamieszczone w poniższych załącznikach:

 • Regulamin konkursu ofert na najem lokalu przeznaczonego na działalność gastronomiczną „Restauracja – Bistro” wraz z wyposażeniem technologicznym  w budynku Letia Business Center, ul. Rycerska 24, 59-220 Legnica,
 • Załącznik nr 1  – Informacje ważne dla Oferenta,
 • Załącznik nr 2  – Opis przedmiotu najmu wraz z dokumentacją techniczną:
 1. zestawienie powierzchni przedmiotu najmu,
 2. zestawienie wyposażenia technologicznego przedmiotu najmu,
 3. plan usytuowania przedmiotu najmu.
 • Załącznik nr 3  – Formularz ofertowy,
 • Załącznik nr 4 – Oświadczeni.

Do pobrania:

Regulamin konkursu ofert na najem lokalu

Załączniki-1,2,3,4 do Regulaminu konkursu ofertMetryczka

Data utworzenia: 29 maja 2020 12:22
Autor: LSSE
Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2020 07:39
Zmodyfikował/a: LSSE

Zobacz także