Na Polanie Angielskiej w Legnickim Parku Miejskim odbył się II Legnicki Dzień Rodziny. „100 Rodzin Zastępczych” to hasło jakie przyświecało tegorocznemu wydarzeniu. Pogoda dopisała, a więc była to dobra okazja do spotkania tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników m.in. warsztaty ceramiczne, malarskie, florystyczne, naukę pierwszej pomocy, rodzinne warsztaty sensoryczne, wiązania chusty, malowanie twarzy, robienie warkoczyków. Można było też tańczyć zumbę, grać w siatkówkę, ping-ponga czy piłkę nożną. Nie zabrakło także dmuchańców i animacji dla dzieci oraz rodzin. W ramach programu przeprowadzono również panele dyskusyjne i spotkania z rodzinami zastępczymi.

Chcemy, aby temat rodzin zastępczych był bardziej poznany. Dlatego w ramach Legnickiego Dnia Rodziny rozmawiamy także o poszukiwaniu rodzin, które zgodziłyby się stać rodzinami zastępczymi, bo jest ich ciągle za mało. Dzieci z utęsknieniem czekają, żeby mogły żyć w normalnych rodzinach – mówi Magdalena Konieczek ze Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Legnicy, organizator eventu.

Wydarzenie wsparła Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja LSSE, które realizują swoją misję w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zobacz także