Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zorganizował misję gospodarczą do Kijowa dla firm z branż farmaceutycznej oraz TSL, której partnerem merytorycznym była Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele LSSE S.A. oraz strefowej firmy Arra Group Sp. z o.o., która jest globalnym farmaceutycznym operatorem logistycznym.

W ramach wyjazdu do Kijowa zaplanowano udział w konferencji pt. „Europe-Poland-Ukraine: Cooperate Together”, w trakcie której omawiano perspektywy współpracy polsko-ukraińskiej m.in. w sferach transportu i logistyki czy sektora farmaceutycznego. Wydarzenie zgromadziło liczną grupę przedsiębiorców z Polski i Ukrainy, reprezentantów organizacji pozarządowych, środowisk biznesowych oraz ekspertów.

Marcin Patyk, zastępca dyrektora Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE S.A., uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym partnerstwa publiczno-prywatnego. Rozmawiano m.in. o możliwościach rozwoju inwestycji w Ukrainie i wspólnych działaniach biznesowych.

Misja gospodarcza była też szansą do spotkań B2B z przedstawicielami m.in.: Ukrzaliznytsia S.A., Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie, Ukraine Invest, Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie oraz władz samorządowych Kijowa.

 

Zobacz także