Już po raz 25. ulicami Legnicy przeszedł „Marsz ku Zdrowiu”, do którego organizacji przyłączyła się w tym roku Fundacja LSSE. W wydarzeniu zorganizowanym przez Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA” uczestniczyli prezes naszej Fundacji, Aleksandra Jurkiewicz oraz prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek. Gościem specjalnym była Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

15 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, więc termin marszu nie był przypadkowy. Jesień to dobry czas, aby nagłaśniać problem choroby nowotworowej, zwłaszcza piersi, a także przypominać, że dzięki profilaktyce można tej choroby uniknąć, a wczesne wykrycie często ratuje życie. Właśnie to na celu miał „Marsz ku Zdrowiu”, który pierwszy raz w odbył się w 1997 roku.

Podczas jubileuszowego marszu, inicjatorka przedsięwzięcia, onkolożka i senator RP Dorota Czudowska, dyrektor Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej ogłosiła, że od listopada zwiększy się liczba kobiet, która będzie miała ułatwiony dostęp do darmowych i niewymagających skierowania badań mammograficznych. Skorzystać z nich będą mogły kobiety w wieku od 45 do74 lat.

Zobacz także