Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz KPMG w Polsce zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Ceny transferowe – obowiązki, kontrole, wyzwania – jak im sprostać?”, które odbędzie się w środę, 10 kwietnia 2024 r. w Centrum Konferencyjnym LSSE, przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:30.


REJESTRACJA


Podczas spotkania eksperci z KPMG w Polsce omówią kluczowe pojęcia i najważniejsze obowiązki dotyczące cen transferowych w kontekście transakcji między powiązanymi podmiotami. Wydarzenie będzie miało charakter szkoleniowo-warsztatowy. Zachęcamy uczestników do zadawania pytań oraz dyskusji.


HARMONOGRAM:

9:15-9:30 Rejestracja uczestników

9:30-9:35 Otwarcie spotkania – Przemysław Bożek, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

9:35-10:00 Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.? – Justyna Hubiak, Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

10:00-11:00 Wrażenia po raportowaniu za 2022 r. wobec nowych rozwiązań Ministerstwa Finansów, a także nieścisłości w zakresie regulacji – eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce

Tematyka wystąpień:

  • Planowanie rozliczeń na gruncie TP – bieżący compliance i wypełnianie obowiązków a projektowanie transakcji ex-ante (w tym przygotowywanie analiz porównawczych)
  • Raportowanie na podstawie polskich regulacji a dostępność informacji z Grupy (komunikacja wewnątrz Grupy)

11:00-12:30 Raportowanie na podstawie polskich regulacji a dostępność informacji z Grupy

Tematyka wystąpień:

  • Łańcuch wartości dodanej – jak spojrzeć na transakcję kontrolowaną z perspektywy polskiego „lokalnego podwórka”?
  • Wykorzystanie dokumentów i analiz porównawczych przygotowanych przez Grupę
  • Dostępność danych dotyczących transakcji kontrolowanych (wyników na transakcji, informacji o bazach kosztowych itd.)

12:30 Poczęstunek kawowy i rozmowy z ekspertami


PROWADZĄCY:

Jakub Roszkiewicz – Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego, Transfer Pricing, KPMG w Polsce. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu cen transferowych od 2011 r. Specjalizuje się w doradztwie w tworzeniu efektywnych modeli rozliczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi oraz kształtowania i modelowania łańcucha wartości dodanej polskich, a także międzynarodowych grup kapitałowych, również w bieżącym wsparciu rozliczeń i wypełniania obowiązków w zakresie cen transferowych.
Małgorzata Pieniuta – Menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego, KPMG w Polsce. Jest zaangażowana w projekty obejmujące bieżące doradztwo podatkowe dla klientów z różnych branż, głównie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Na co dzień wspiera swoich klientów w rozliczeniach transakcji wewnątrzgrupowych na gruncie cen transferowych.
Aleksandra Świca – Menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego, KPMG w Polsce. Aktywnie wspiera klientów w projektach dotyczących cen transferowych i VAT, polegających na bieżącym doradztwie podatkowym w realizowanych przez nich transakcjach. Angażuje się też w projekty typu TP czy VAT compliance. Prowadzi szkolenia ze zmian w orzecznictwie i przepisach, zarówno w zakresie podatku VAT, jak i cen transferowych.
Jakub Paskart – Menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego, KPMG w Polsce. Realizuje projekty dla podmiotów krajowych oraz zagranicznych dotyczące podatków bezpośrednich i pośrednich. Kompleksowo wspiera klientów w zakresie cen transferowych oraz transakcji podlegających międzynarodowym regulacjom podatkowym, w tym podatkowi u źródła.

 

Zobacz także