Prężnie rozwijająca się w automatyce i robotyce firma AURO Automation & Robotics otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne funkcjonującego w Legnickim Polu zakładu. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2024 roku.

To druga decyzja o wsparciu, którą Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wręczyła AURO Automation & Robotics. Pierwsza trafiła do tego legnickiego przedsiębiorstwa w grudniu 2022 roku. Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu mocy produkcyjnych obecnej fabryki poprzez stworzenie kolejnych inżynierskich stanowisk pracy, nabycie sprzętu i specjalistycznego oprogramowania do wspomagania projektowania i produkcji.

Aktualny rynek zbytu firmy AURO Automation & Robotics stanowią m.in. zakłady produkcyjne zlokalizowane w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Maszyny i urządzenia produkowane są przede wszystkim na potrzeby branży automotive, która jest fundamentalna dla LSSE. Znaczna i przeważająca część wyświadczonych przez przedsiębiorstwo usług oraz wytworzonych produktów trafiła do klientów mających swoje siedziby na terenie województwa dolnośląskiego. Tym bardziej cieszy nas już druga decyzja o wsparciu, którą otrzymała firma AURO. Ta rodzinna spółka dynamicznie rozwija się w regionie, a automatyzacja procesów produkcyjnych to przyszłość polskiego przemysłu – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Działalność, którą do tej pory zajmowała się firma AURO, opierała się głównie na pracach związanych z projektowaniem i budowaniem maszyn pod indywidualne potrzeby zakładów przemysłowych. W ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można też integrację systemów automatyki i dostarczanie specjalizowanych celek robotycznych. Poza sektorem automotive, AURO realizuje coraz więcej zleceń również z branż: elektroniki, meblarskiej, AGD.

Nasze obecne działania są skupione na budowaniu własnych standardowych produktów w formie zaawansowanych maszyn o powszechnym zastosowaniu. Mamy już rozwiązania dla meblarstwa, elektroniki i sektora automotive. Zależy nam na tym, aby wyjść z ofertą szerzej, zarówno do lokalnych zakładów produkcyjnych, jak i poza granice województwa i kraju. Uważamy, że jest to dla nas naturalna ścieżka rozwoju. Rośniemy w kompetencjach i możliwościach. Oczywiście nie porzucamy ścieżki realizacji indywidualnych, które traktujemy jako najwyższą formę doskonałości technicznej i dowód na jakość oraz sprawność naszego zespołu. Jesteśmy biegli w systemach sterowania przemysłowego oraz robotycznych, w projektowaniu i automatyzowaniu technologii wytwórczych naszych klientów. Nowa inwestycja, przy wsparciu LSSE, umożliwi nam robić to w szerszym zakresie i z większą efektywnością – dodaje Jarosław Jopkiewicz, właściciel firmy AURO Automation & Robotics.

Przedsiębiorstwo planuje w najbliższym czasie poszerzenie kadry inżynierskiej.

Obecne i planowane obłożenie pozwala nam na rozwój, stąd wzięły się również decyzje podjęte wspólnie z zespołem współzarządzającym o powiększeniu naszych zespołów projektowych i programistycznych. Poszukujemy odważnych inżynierów, którzy chcieliby z nami współtworzyć ciekawe projekty techniczne. AURO to przestrzeń dla ludzi z pasją. Nie idziemy na łatwiznę. Robimy rzeczy trudne i skomplikowane, ale za to bardzo ciekawe i rozwojowe. Ogólnie rzecz ujmując automatyzujemy. Gromadzimy jednak również kompetencje w technologiach szczegółowych takich, jak automatyzacja spawania laserowego, robotyzacja spawania klasycznego, układy CNC cięcia laserowego, robotyzacja klejenia. Projektujemy w Legnicy, produkujemy w Legnicy – wyjaśnia Jarosław Jopkiewicz.

Zobacz także