Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Webinar: Transakcje łańcuchowe – pułapki i zagrożenia

6 kwietnia 2023 @ 10:00 - 11:30

W imieniu Sendero Tax & Legal oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów pt. Godzina na podatki z Sendero Tax & Legal. W trakcie czterech spotkań omówione zostaną wybrane zagadnienia podatkowe istotne z punktu widzenia codziennych rozliczeń oraz obowiązków sprawozdawczych. Poruszymy kwestie dotyczące CITu oraz VATu.

Spotkanie będą prowadzone przez ekspertów – doradców podatkowych Sendero Tax & Legal, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na Państwa pytania.

TEMAT SPOTKANIA: Transakcje łańcuchowe – pułapki i zagrożenia

CZAS: 1,5 h (1 h – treść i 0,5 h – Q&A)

TERMIN: 6 kwietnia 2023 r., godzina 10:00 – 11:30

OPIS WEBINARU:

Już od połowy 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące rozliczania na gruncie VAT międzynarodowych transakcji łańcuchowych, tj. takich, w których dostawa tego samego towaru dokonywana jest pomiędzy co najmniej trzema podmiotami, a towar wysyłany jest bezpośrednio od pierwszego dostawcy do ostatniego nabywcy.

Stosowanie tych zasad nadal budzi jednak liczne wątpliwości.

Przepisy nie dają bowiem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z dostaw w ramach transakcji łańcuchowej powinna być uznana za WDT lub eksport towarów podlegający opodatkowaniu wg stawki 0% VAT, a która za dostawę krajową opodatkowaną krajową stawką VAT. Z kolei wydawane w tym zakresie interpretacje indywidualne często prowadzą do sprzecznych wniosków.

Nieprawidłowości w zakresie klasyfikacji dostaw dokonywanych w ramach transakcji łańcuchowej mogą skutkować dotkliwymi konsekwencjami finansowymi po stronie uczestników transakcji.

W czasie webinarium wskażemy, na co należy zwracać uwagę, aby zapewnić prawidłową klasyfikację dostaw dokonywanych w ramach transakcji łańcuchowych – a tym samym uniknąć nieprawidłowości w zakresie ich rozliczania na gruncie VAT. Skupimy się również na warunkach uznania transakcji za łańcuchową oraz na możliwych uproszczeniach w rozliczaniu VAT w przypadku tzw. wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych.

 

AGENDA

 1. Zasady rozliczania transakcji łańcuchowych
  1. kwestia organizacji transportu towarów
  2. znaczenie numeru VAT użytego w transakcji oraz reguł Incoterms
 2. Identyfikacja transakcji łańcuchowych
  1. warunki uznania transakcji za łańcuchową
  2. skutki przeładowania lub ulepszenia towaru, będącego przedmiotem transakcji
 3. Wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne i uproszczenia w rozliczaniu VAT
 4. Sesja Q&A

REJESTRACJA

PROWADZĄCY:

Monika Bilska, Partner, radca prawny w Sendero Tax & Legal  

Doradca podatkowy specjalizujący się w obszarze podatku VAT i akcyzy. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. doradztwo w zakresie prawidłowego stosowania regulacji akcyzowych, przygotowywanie i wdrażanie rozwiązań prowadzących do ograniczenia ryzyka nieprawidłowości rozliczeń akcyzowych i zapewnienia efektywności podatkowej, reprezentację Klientów w sporach z organami podatkowymi (w tym w postępowaniach przed sądami administracyjnymi), wsparcie w zakresie klasyfikacji taryfowej towarów na potrzeby opodatkowania akcyzą, w tym w uzyskaniu Wiążącej Informacji Akcyzowej (WIA) oraz prowadzenie szkoleń i warsztatów obejmujących praktyczne kwestie związane ze stosowaniem regulacji akcyzowych.

 

Szczegóły

Data:
6 kwietnia 2023
Godzina:
10:00 - 11:30
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
http://bit.ly/3ZtZADM

Organizator

Sendero Tax & Legal

Miejsce wydarzenia

online
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia