Z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego zorganizowaliśmy dla naszych partnerów dwa konkursy – plastyczny pn. „20 lat w UE”, skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz „QUIZ wiedzy o UE” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Spotkanie w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainaugurował prezes LSSE, Przemysław Bożek, który wręczył nagrody autorom najlepszych prac plastycznych, a biorącym udział w quzie życzył powodzenia.

„QUIZ wiedzy o UE” składał się z trzech rund, podczas których uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat Unii Europejskiej. Zwycięzcami zostali przedstawiciele:

– II LO im. Mikołaja Kopernika w Głogowie – I miejsce

– I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I w Jaworze – II i III miejsce

Laureatom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim uczestnikom: Zespołowi Szkół w Chocianowie, Zespołowi Szkół Samochodowych w Legnicy, Zespołowi Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Legnickim Polu, Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie, Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach dziękujemy za obecność i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych inicjatywach!

Nagrodzone prace plastyczne można oglądać przez najbliższe 2 tygodnie w Holu Wystawienniczym im. Pelagii Majewskiej w Centrum Konferencyjnym LSSE, przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy.

Zobacz także