Decyzja_wsparcie_viessmann

Dnia 9 grudnia 2021 roku, w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki Viessmann Technika Grzewcza. To kolejne ważne wydarzenie w historii firmy, która stale umożliwia nowym podmiotom rozwój oraz jest platformą biznesowo-ekonomiczną do powstawania inwestycji.

Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o.

Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. zlokalizowana w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej istnieje od ponad 20 lat. W związku z dynamicznym rozwojem firmy oraz ekspansją produkcji pomp ciepła, została podjęta decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego, w którym będą produkowane, przede wszystkim, pompy ciepła dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz, jak dotychczas, komponenty wchodzące w skład pomp i innych urządzeń grzewczych.

 Planujemy wybudować zakład blisko 4 razy większy niż nasz obecny. Powstanie on na gruncie
o powierzchni ponad 17 ha, zakupionym od Miasta Legnica na terenie byłego lotniska. Jest to największa inwestycja w historii grupy Viessmann

~Prezes Zarządu Spółki, dr inż. Tomasz Tomczak.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania pozytywnej decyzji o wsparciu. Przyznanie pomocy publicznej będzie miało pośredni pozytywny wpływ na rozwój i kondycję także innych przedsiębiorców w regionie” – dodaje.

Zobacz także