Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Gmina Miejska Głogów zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu dla przedsiębiorców chcących rozwijać swój biznes lub inwestować w regionie.

16 MARCA 2022 r.
Sala Rajców
Urzędu Miejskiego w Głogowie

Na spotkaniu dowiesz się o:
 • możliwości skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat,
 • łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego,
 • możliwości realizowania inwestycji na Twojej nieruchomości,
 • narzędziach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości z udziałem ekspertów z dziedziny funduszy unijnych dla firm (małych i średnich przedsiębiorstw), a także form wsparcia dla pracodawców.

Firmy inwestujące na terenie powiatu głogowskiego mogą zyskać więcej. Na środę, 16 marca w głogowskim ratuszu zaplanowano specjalne spotkanie dla przedsiębiorców. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w piątek, 11 marca.

Podczas bezpłatnego spotkania i konsultacji do dyspozycji właścicieli firm będą eksperci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG, Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie, BIG TREE Consulting Group, a także Punktu Funduszy Europejskich.

Dla kogo jest spotkanie? Dla osób, które chcą założyć firmę lub rozwinąć tę, którą już prowadzą. W trakcie prezentacji i konsultacji uzyskają konkretne informacje o możliwości uzyskania zwolnienia podatkowego na prostych zasadach.

Spotkanie w Głogowie organizujemy w ramach naszego nowego cyklu, realizowanego w subregionie. Powodów jest kilka. Obecnie duże wsparcie w inwestycji możliwe jest nie tylko na terenach strefowych, ale praktycznie na każdym terenie niezależnie od własności. Ważny jest również fakt, że w 2022 roku Głogów został zakwalifikowany do listy miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. W związku z tą decyzją, zmniejszono progi inwestycyjne, które pozwalają inwestorowi uzyskać znaczne zwolnienie w podatku CIT/PIT – wylicza Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dlatego już w środę, 16 marca, przedsiębiorcy chcący rozwijać swój biznes lub inwestować na terenie powiatu głogowskiego i górowskiego, uzyskają od zaproszonych ekspertów pomocną wiedzę, jak to skutecznie zrobić.

Jako LSSE oferujemy przedsiębiorcom nie tylko możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, ale również doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych. Współpraca z nami to spore i konkretne korzyści – dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i wylicza.

Przykładowo na terenie Głogowa oraz gmin sąsiadujących, mikroprzedsiębiorca, który zainwestuje 200 tys. zł w rozbudowę zakładu czy zakup nowych maszyn, może zaoszczędzić 90 tys. zł, bo tyle mniej podatku zapłaci. Im większa inwestycja, tym korzyści są większe –przedsiębiorca średniej wielkości, który zainwestuje 1 mln zł na terenie Głogowa i sąsiednich gmin może odzyskać z podatku CIT/PIT nawet 350 tys. zł.

Spotkanie to również okazja do pokazania, że ulgi dostępne są też dla mikro- i małych przedsiębiorców, którzy mają świadomość, że bez inwestowania coraz trudniej jest konkurować na rynku. Właśnie ta grupa może liczyć na największe preferencje.

HARMONOGRAM SPOTKANIA

11:00-11:30 Rejestracja gości i rozmowy przy kawie.

11:30-11:40 Otwarcie spotkania:

Przemysław Bożek – Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Rafael Rokaszewicz – Prezydent Głogowa.

11:40-12:00 Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.?

Wiesław Sowiński – Pełnomocnik Zarządu ds. Podstrefy Głogów – Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

12:00-12:20 Czy to dla mnie? Jak wygląda zwolnienie podatkowe w praktyce?
Jacek Zimoch – Partner BIG TREE Consulting Group.

12:20-12:40 Przerwa kawowa.

12:40-13:40 Blok warsztatowy, czyli narzędzia wsparcia rozwoju przedsiębiorczości z udziałem ekspertów:

 • Fundusze Unijne dla firm w nowej perspektywie 2021-2027
  Aleksandra Kukuła – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskichw Legnicy.
 • Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw oferowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.
  – Marcin Jednorał – Prezes Zarządu,– Joanna Milczarz – Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych.
 • Formy wsparcia dla pracodawcy oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie
  – Iwona Praszczyk
  – Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej,
  – Agnieszka Pierzchalska – Doradca, Pośrednik Pracy

13:40  Poczęstunek, indywidualne rozmowy z ekspertami oraz doradcami.

Zobacz także