Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna uczestniczyła w targach SAHA EXPO Defence & Aerospace Exhibition w Istambule w ramach misji gospodarczej zorganizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny S.A.

LSSE reprezentowały: dyrektorka Justyna Hubiak oraz menadżerka Magdalena Barczyk-Monteiro z Departamentu Obsługi Przedsiębiorców. Na targach obecni byli również inni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska tj. m.in. Mactronic Group Sp. z o.o. (producent oświetlenia służb mundurowych) oraz Bimotech Sp. z o.o. zajmujący się produkcją i dostawą szerokiej gamy metali i stopów specjalnych oraz komponentów dla nauki i przemysłu.

Targi są okazją do poszukiwania kontrahentów na rynku tureckim oraz zaprezentowania im możliwości inwestycji w Polsce, na Dolnym Śląsku, w tym na obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Niekwestionowaną wartością takich międzynarodowych wydarzeń są bezpośrednie rozmowy z przedsiębiorcami, jak również instytucjami/izbami reprezentującymi tureckie firmy w celu dalszej współpracy oraz organizacji ich misji do naszego regionu i zaprezentowania potencjału Spółki.

Nasze stoisko odwiedzili m.in. konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule – Witold Leśniak oraz zastępca konsula generalnego w Stambule – Dariusz Gumieniczek. Rozmowy dotyczyły współpracy z przedsiębiorcami z lokalnego rynku, a także organizacji misji lokalnych firm na rynku polskim. Nie zabrakło delegacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Wizytację złożyli: Sławomir Cichocki – dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON, płk. Sławomir Warmbier, płk. Krzysztof Komorowski i attaché obrony RP w Republice Turcji – płk. Adam Grzymkowski.

Zobacz także