Kilkudziesięciu inwestorów oraz przedstawicieli firm z Polski, Niemiec i Czech wzięło udział w Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm, które odbyło się w Karpaczu. Tematyką wydarzenia było m.in. omówienie zmian gospodarczych i społecznych w obszarach przygranicznych oraz podnoszenie efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach jako element strategii bezpieczeństwa energetycznego.

Wśród wystawców nie zabrakło Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedstawiliśmy pełną ofertę dla przedsiębiorców, związaną z możliwością inwestowania oraz uzyskania ulgi podatkowej w obszarze naszego oddziaływania i nie tylko. Uzupełnieniem stoiska LSSE była prezentacja nowoczesnego robota przemysłowego z firmy aktywnie działającej w Dolnośląskim Klastrze Motoryzacyjnym – 5sAUTOMATE.

Tego typu spotkania umożliwiają mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom zaprezentowanie oferty, wymiany doświadczeń oraz nawiązywanie bezpośrednich kontaktów handlowych i biznesowych. Organizatorem Forum była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zobacz także