PREMO-Wrocław, produkująca maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność. Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 5 mln zł. Utworzenie nowoczesnej hali przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie, co mocno wiąże się ze strategią rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, świętującej w tym roku swoje 5-lecie. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce we wtorek, 10 października w siedzibie PREMO-Wrocław w Źródłach. 

Działająca od 2018 roku, Polska Strefa Inwestycji (PSI) oferuje wiele możliwości dla wsparcia rozwoju lokalnych biznesów. W ciągu 5 lat funkcjonowania, PSI przyciągała inwestorów z całego świata, ale tym, co zdaniem ekspertów najbardziej liczy się w napędzaniu krajowej gospodarki, jest dynamiczny rozwój polskich, lokalnych firm. PSI wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy reinwestują w sąsiedztwie, dbając o nasze małe ojczyzny. Firma lokalna to bliskie związki z regionem oraz wartościami jego mieszkańców, aktywnie współtworzących przedsiębiorstwo i wspierających je swoim przywiązaniem do niego. 

 

Kolejny rodzinny biznes ze wsparciem od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jesteśmy dumni, że do grona współpracujących z LSSE przedsiębiorstw dołącza PREMO-Wrocław. Polacy jako naród osiągnęli wielki sukces gospodarczy dzięki determinacji polskich przedsiębiorców i ich pracowników, amarka lokalna dla mieszkańców jest wartością samą w sobie. Polska Strefa Inwestycji, która w tym roku świętuje jubileusz 5-lecia, stawia na rozwój firm lokalnych, a przykładem właśnie takiego przedsiębiorstwa jest PREMO-Wrocław. Firma funkcjonuje przede wszystkim na dolnośląskim rynku stąd się wywodzi i tutaj koncentruje swoją aktywność. Zdobywane latami doświadczenie i wymiana międzypokoleniowej wiedzy sprawia jednak, że oferowane przez PREMO-Wrocław wyroby są niezawodne i cieszą się szerokim uznaniem nie tylko na skalę lokalną, ale też krajową mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z małego warsztatu remontowego, utworzonego w 1956 roku, powstało znaczące w skali kraju przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych. Wysoka jakość i umiarkowane ceny – to cechy, które wyróżniają produkowane przez PREMO-Wrocław nawilżacze do zboża, entoletery, podnośniki kubełkowe, a także urządzenia dozującomieszające polepszaczy mąki. Od dawna znana jest również dobra marka przenośników śrubowych ze znakiem firmowym PREMO-Wrocław. Znajdują one zastosowanie nie tylko w młynach i elewatorach zbożowych, ale są też wykorzystywane do transportu materiałów sypkich m.in.: w palarniach kawy, wytwórniach pasz, budownictwie, ciepłownictwie czy przemyśle chemicznym. 

Aby zapewnić naszym klientom kompleksową ofertę, prowadzimy serwis naszych, jak i innych urządzeń typowych dla branży transportu produktów sypkich. Oferujemy również części oraz elementy zapasowe do wszystkich produktów naszej produkcji. Są to przede wszystkim wały śrubowe, łożyska, koryta, a także spirale ślimakowe. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoli nam się rozwijać, zapewnić nowe miejsca pracy oraz innowacyjne rozwiązania w codziennej produkcji. Planujemy budowę nowej hali z zapleczem socjalnym, zakup niezbędnego wyposażenia, a także montaż instalacji fotowoltaicznej – dodaje Grzegorz Osiński, właściciel, dyrektor operacyjny PREMO-Wrocław. 

PREMO-Wrocław z siedzibą w Źródłach zajmuje się wykonywaniem całych linii produkcyjnych transportujących materiały sypkie, a także pojedynczych maszyn pod indywidualne zamówienia klientów zgodnie z ich oczekiwaniami – to kupujący decydują, jakie parametry powinny mieć wykonane maszyny i urządzenia. Firma dysponuje biurem konstrukcyjnym, w którym specjaliści tworzą dedykowane projekty całych linii produkcyjnych lub pojedynczych elementów oraz opracowują dokumentację techniczną nowych wyrobów.

Bardzo się cieszymy, że PREMO otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie rozwijać swoją działalność tutaj, w Gminie Miękinia. Gratuluję, to duże osiągnięcie zarówno dla firmy, jak i dla naszej gminy. Wspólnie z LSSE wspieramy małych i przyciągamy dużych przedsiębiorców, razem pracujemy nad budową parku przemysłowego, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do inwestowania – zaznacza Łukasz Maciejewski, zastępca burmistrza Miękini. 

Przedsiębiorstwo, w którym aktualnie pracuje prawie 25 osób, planuje zatrudnienie co najmniej 5 nowych pracowników – 3 konfekcjonerów, zajmujących się przygotowaniem produkcji oraz 2 lakierników. Nowy zakład ma powstać do końca lipca 2025 roku.

 

Zobacz także