To było spotkanie wysokich lotów i to dosłownie!
W ramach współpracy Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego z partnerską firmą Collins Aerospace Wrocław, dla uczniów z aż 5 szkół z naszego regionu, zorganizowano wizytę studyjną. Brali w niej udział przedstawiciele:
Wrocławski zakład Collins Aerospace zajmuje się konstruowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem. Specjalizuje się w systemach, a także elementach układów hydraulicznych i pneumatycznych stosowanych w systemach: paliwowych, zarządzania powietrzem w kabinie, bezpieczeństwa i sterowania samolotem. Części produkowane i naprawiane we Wrocławiu są dostarczane do wszystkich największych producentów samolotów i są obecne w większości współczesnych statków powietrznych!
Open Day otworzyli prezes Paweł Pałubiński oraz dyrektor HR Sebastian Walczak. Program zwiedzania był niezwykle atrakcyjny. Zanim jednak uczestnicy odwiedzili hale produkcyjne oraz Akademię Collins, musieli poznać zasady bezpieczeństwa. W ramach spotkania odbyły się również panele dyskusyjne, podczas których uczniowie poznali oferty pracy, możliwości rozwoju w przedsiębiorstwie, ale co najważniejsze mogli porozmawiać z pracownikami. Open Day odbył się dzięki zaangażowaniu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Collins Aerospace Wrocław oraz Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Za wizytę oraz zaangażowanie dziękujemy również pracownikom, którzy wprowadzili uczestników w ten lotniczy temat.

Zobacz także