Kilka tysięcy złotych to pula nagród w konkursie „Mój pierwszy biznes”, ogłoszonym przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wystarczy mieć pomysł na biznes i przygotować biznesplan. Prace można wysyłać do 10 maja, a już za tydzień – jako dodatkowy bonus – zaplanowano specjalne warsztaty z Coventry University Wrocław.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna świętuje swoje 25-lecie aktywnie i z tej okazji przygotowała konkurs „Mój pierwszy biznes”, który dzięki partnerom zyskał atrakcyjne nagrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych należących do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Oprócz większości szkół ponadpodstawowych z subregionu legnicko-głogowskiego, w konkursie mogą wziąć udział również studenci m.in. Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, czy też Collegium Witelona z Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

„MÓJ PIERWSZY BIZNES” – JAK TO DZIAŁA? 

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie biznesplanu działalności gospodarczej. Głównymi celami rywalizacji są motywacja do rozwoju i promowanie postaw przedsiębiorczych. Prace uczestników zostaną sprawdzone przez ekspertów pod kątem przedmiotu i zakresu planowanego biznesu oraz oczekiwanych wyników finansowych. Jest o co powalczyć!

Pula nagród w konkursie obejmuje nagrody pieniężne:

  • I miejsce: 2000 zł (fundator Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna)
  • II miejsce: 1000 zł (fundator Coventry University Wrocław)
  • III miejsce: 500 zł (fundator Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG)

Przewidziane są również nagrody specjalne od Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (oddział okręgowy w Legnicy).

Prace można wysyłać do 10 maja 2022 r. na adres e-mail: klastry@lsse.eu

Więcej informacji i regulamin konkursu dostępne są tutaj: Konkurs „Mój pierwszy biznes” – Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (lsse.eu)

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych należących do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

BĘDĄ WARSZTATY, KTÓRE PRZYGOTUJĄ DO UDZIAŁU W KONKURSIE

LSSE razem z Coventry University Wrocław zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych: ogólnokształcących, branżowych i technicznych na szkolenie: „Innowacyjny biznes, czyli jaki?”.

Warsztaty zaplanowano na czwartek, 28 kwietnia, na godz. 10:00 w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy.

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają obowiązujące trendy i innowacje w przedsiębiorczości, takie jak zrównoważony rozwój, funkcjonowanie w obiegu zamkniętym i współdzielenie się, automatyzacja, a także sztuczna inteligencja. Uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób przedsięwzięcie może stać się bardziej innowacyjne, co pomoże im opracować lepszą koncepcję biznesową. Młodzi ludzie będą mieli możliwość przemyśleć i przygotować fragmenty biznesplanu, wykorzystując do tego narzędzie Business Model Canvas. Szkolenie poprowadzi dr Joanna Kubicka z Coventry University Wrocław.

Harmonogram warsztatów:

  • 10:00-10:15 – Wprowadzenie i prezentacja Coventry University.
  • 10:15-11:15 – Trendy i innowacje w przedsiębiorczości – prezentacja.
  • 11:15-11:30 – Przerwa.
  • 11:30-12:30 – Warsztaty Business Model Canvas – praca zespołowa nad wspólnym pomysłem.
  • 12:30-12:50 – Praca indywidualna nad własnym biznesplanem.
  • 12:50-13:00 – Podsumowanie.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do wtorku (26 kwietnia) poprzez formularz: https://forms.gle/ErAhDTQrWHdCgReT9

Uwaga! Wszyscy (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele) proszeni są o indywidualną rejestrację.

***

„Mój pierwszy biznes” to konkurs zorganizowany przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Legnicy oraz licznych Partnerów: Coventry University Wrocław, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Oddział Okręgowy w Legnicy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Zobacz także