Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na czele z Zarządem spółki uczestniczyli w Kongresie Gospodarczym 5 lat Polskiej Strefy Inwestycji w Pile, który był wyjątkową szansą na wspólne podsumowanie 5-lecia działalności PSI. Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych, podczas swojego wystąpienia podkreślił jej znaczenie dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.

O wspólnych działaniach stref ekonomicznych i władz samorządowych opowiedział prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek, który brał udział w panelu dyskusyjnym pt.: „Współpraca SSE z samorządami. Jak tworzyć dobre warunki do inwestowania?”. Wśród panelistów znalazł się również Jan Woźniak – dyrektor zarządzający Grupy ENGIE Polska. Przypomnijmy, ENGIE planuje wybudować nowoczesną instalację do produkcji biometanu w przemysłowej części Głogowa, a Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią tej inwestycji.

Uroczystość była okazją do wręczenia nadanej przez Ministra Rozwoju i Technologii, Waldemara Budę Odznaki Honorowej za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej – jednym z wyróżnionych był prezes LSSE.

W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele firm strefowych. Jarosław Jopkiewicz, właściciel AURO uczestniczył w panelu pt.: „Sektor MŚP filarem Polskiej Strefy Inwestycji”, w którym m.in. przedstawił korzyści, jakie jego przedsiębiorstwo zyskało dzięki otrzymaniu decyzji o wsparciu od LSSE w 2022 roku.

W harmonogramie nie zabrakło rozmów na temat usprawnienia relacji inwestor-samorząd-spółki energetyczne, tajników Ścieżki Smart czy przeanalizowania tego, jak inwestorzy strefowi tworzą innowacje. Podczas kongresu w Pile miało również miejsce uruchomienie inwestycji fotowoltaicznej ANS. Gospodarzem wydarzenia była Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Zobacz także