Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zapraszają do udziału w konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”, która odbędzie się 26 stycznia 2023 r. w godz. 9:00-14:30 w Centrum Konferencyjnym LSSE przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy.

Po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie Polska otworzyła szeroko drzwi dla osób szukających schronienia przed rosyjską inwazją. Część z nich powróciła do kraju, inni wyjechali dalej, a niektórzy planują pozostać w Polsce na dłużej, traktując nasz kraj jako miejsce do życia i prowadzenia biznesu.

Szacuje się, że na Dolnym Śląsku mieszka ok. 300 tys. Ukraińców. Jeszcze przed wojną zauważono tendencję wzrostową przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce. Świadczy o tym m.in. zwiększenie aktywności migrantów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej: według stanu na koniec maja 2022 r., w Polsce działały 22 344 firmy z ukraińskim kapitałem, z czego co dziesiąta jest zarejestrowana na Dolnym Śląsku. Ponadto specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy otworzyła możliwość prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań zachęcających do zakotwiczenia w Polsce.

Podczas dyskusji z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych, a także środowiska biznesowego z Polski i Ukrainy, pragniemy zbadać stan obecny i perspektywy rozwoju przedsiębiorczości wśród przebywających na Dolnym Śląsku obywateli Ukrainy, zdefiniować ich potrzeby, omówić atrakcyjność gospodarczą regionu, a także przeanalizować bieżące i przyszłe perspektywy biznesowe dla polskich przedsiębiorstw w kontekście odbudowy Ukrainy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Agenda spotkania do pobrania >> POBIERZ

Link do rejestracji >> https://forms.office.com/e/MUgfvCQJjm

Zobacz także