W Centrum Konferencyjnym LSSE odbyło się spotkanie w ramach działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, które poprowadzili przedstawiciele firmy Gates, LSSE oraz uczelni Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Uczestniczyło w nim blisko 60 uczniów z Technikum Akademickiego, którzy zostali objęci patronatem LSSE oraz Gates.

Celem patronatu jest nie tylko podnoszenie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, ale również nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą firmy Gates, a także poznać szczegóły pracy na stanowisku automatyka. Prezentujący zwracali uwagę na pozytywne aspekty rozwoju, dalszej edukacji i zachęcali uczniów do przystępowania do matur.

W drugiej części spotkania, przedstawiciele LSSE oraz CWUP przeprowadzili warsztaty z kompetencji miękkich, komunikacji oraz pracy w grupie, a przedstawiciele Gates wyjaśnili, dlaczego są one tak ważne z punktu widzenia pracodawcy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Zobacz także