Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna razem z Coventry University Wrocław zorganizowali dla uczniów szkół ponadpodstawowych: ogólnokształcących, branżowych i technicznych szkolenie: „Innowacyjny biznes, czyli jaki?”.

W trakcie warsztatów, uczestnicy poznali obowiązujące trendy i innowacje w przedsiębiorczości, takie jak zrównoważony rozwój, funkcjonowanie w obiegu zamkniętym i współdzielenie się, automatyzacja, a także sztuczna inteligencja.

– My już teraz wierzymy w wasze plany. Na najlepsze pomysły i biznesplany czekają atrakcyjne nagrody. Obecnie w biznesie liczy się zwinność i dziś o tym też będzie mowa, to niezwykle przydatna cecha podczas budowania biznesplanów – mówił na początku spotkania dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji LSSE Stefan Augustyn.

Uczniowie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób przedsięwzięcie może stać się bardziej innowacyjne, co pomoże im opracować lepszą koncepcję biznesową. Mieli też możliwość przemyśleć i przygotować fragmenty biznesplanu, wykorzystując do tego narzędzie Business Model Canvas.

– Przygotowanie biznesplanu jest rzeczą ważną i niezbyt łatwą. Najtrudniejszą kwestią jest jednak pomysł. Zrozumienie, o co w tym biznesie chodzi i gdzie mógłbym konkurować. Przejrzymy trendy i innowacje, aby was zainspirować po to, aby wasze pomysły były aktualne i atrakcyjne. Żebyście nie tylko mogli wygrać konkurs, ale też dalej swój biznes prowadzić – dodała prowadząca szkolenie dr Joanna Kubicka z Coventry University Wrocław.

Zobacz także