Firma z branży wózków widłowych – FORTIS Group (oddział w Kostomłotach), otrzymała od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu. To jeden z efektów cyklu networkingowych spotkań dla przedsiębiorców – „Strefa dla Biznesu”, organizowanego przez LSSE przy współpracy m. in. z gminami, miastami i organizacjami okołobiznesowymi. Uroczyste wręczenie decyzji zorganizowano we wtorek, 22 listopada w Centrum Konferencyjnym LSSE.

FORTIS Group jest firmą działającą od ponad dekady w branży wózków widłowych. Grupa zrzesza cztery niezależne podmioty gospodarcze i ma swoje oddziały w Kostomłotach, Środzie Wielkopolskiej, Legnicy oraz Lesznie. Od początku funkcjonowania na rynku, przedsiębiorstwo ukierunkowane jest na kompleksową i profesjonalną obsługę serwisową wózków produkowanych przez największych producentów w Europie. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwi firmie zrealizowanie nowej inwestycji w Kostomłotach.

Bardzo się cieszę na współpracę z FORTIS Group. Przyznanie decyzji o wsparciu tym bardziej mnie cieszy, że jest realnym potwierdzeniem skuteczności naszych codziennych działań. Spotkanie z cyklu „Strefa dla Biznesu” w Kostomłotach zaowocowało wręczeniem decyzji dla lokalnego mikroprzedsiębiorcy, bo również dla tej grupy firm mamy dobrą ofertę. Staramy się na bieżąco odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców chcących rozwijać swój biznes lub inwestować w regionie. W nadchodzących miesiącach planujemy jeszcze kilka takich spotkań, serdecznie zapraszamy do udziału i współpracy, a firmie FORTIS Group gratulujemy – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

FORTIS Group  od lat działa w branży wózków widłowych.

Specjalizujemy się głównie w obsłudze serwisowej wózków widłowych, a także w ich sprzedaży i najmie. Dzięki decyzji o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mamy szansę na ważną inwestycję. Obejmie ona budowę nowej hali magazynowo-serwisowej wraz z nowoczesnym wyposażeniem, dzięki czemu będziemy mogli obsługiwać firmy jeszcze bardziej profesjonalnie i kompleksowo. Nowa inwestycja poprawi warunki pracy oraz pozwoli zwiększyć liczbę obsługiwanych klientów, co wpłynie korzystnie na efektywność oraz zwiększy przychody z działalności – dodaje Bogumił Maziarz z oddziału Fortis Group w Kostomłotach, który przyznaje, że o uldze podatkowej dowiedział się w trakcie „Strefy dla Biznesu”, której był uczestnikiem.

Decyzje o wsparciu oferowane są różnorodnym inwestorom – od światowych koncernów przez średnie firmy aż do mikro- i małych przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Chętni mogą dowiedzieć się więcej na dedykowanych spotkaniach „Strefa dla Biznesu”, podczas których eksperci opowiadają m.in. o:

• możliwościach skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat,

• łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego,

• możliwościach realizowania inwestycji na nieruchomości,

• instrumentach antyinflacyjnych oraz innych formach wsparcia lokalnego biznesu w dobie kryzysu.

Kolejne edycje już wkrótce. O szczegółach, miejscach i konkretnych terminach będzie można dowiedzieć się na lsse.eu.

Zobacz także