Spotkanie Cyfrowego Biznesu w Centrum Konferencyjnym LSSE
Spotkanie Cyfrowego Biznesu w Centrum Konferencyjnym LSSE
Kategoria:
Wydarzenia branżowe
Data publikacji:
5.03.2026
Mniej formalności, więcej możliwości dla przedsiębiorców.
O cyfryzacji gospodarki i nowych rozwiązaniach upraszczających prowadzenie działalności rozmawiamy dziś podczas Spotkania Cyfrowego Biznesu w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W wydarzeniu uczestniczy Ministerstwo Rozwoju i Technologii, reprezentowane przez inicjatora wydarzenia, Sekretarza Stanu w MRiT, wiceministra Michał Jaros.
„W Ministerstwie Rozwoju i Technologii pracujemy nad rozwiązaniami, które zdejmują z przedsiębiorców zbędne formalności. Jednym z nich będzie jedno okienko dla spółek cywilnych. Prawie 290 tys. firm będzie mogło załatwić sprawy w ZUS, urzędzie skarbowym i GUS w pełni elektronicznie, przez jeden formularz. Kolejny krok to pełna elektronizacja procesów w CEIDG, w tym możliwość zakładania działalności gospodarczej przez aplikację mObywatel. Cyfryzacja już przynosi efekty – w 2019 r. tylko 20% wniosków o rejestrację firmy składano elektronicznie, a w 2025 r. było to już niemal 70%. Równolegle prowadzimy szeroką deregulację gospodarki – upraszczamy przepisy, skracamy kontrole mikroprzedsiębiorców, elektronizujemy kolejne procesy i likwidujemy zbędne obowiązki” – podkreślił wiceminister Michał Jaros.
Gospodarzami spotkania są Maciej Kupaj – Prezydent Miasta Legnicy oraz dr Kajetan Bator – Prezes Zarządu LSSE.
W wydarzeniu uczestniczą przedsiębiorcy z sektora MŚP, przedstawiciele instytucji publicznych oraz organizacji wspierających rozwój gospodarczy regionu. Spotkanie jest okazją do rozmowy o tym, jak nowoczesne technologie, cyfryzacja administracji i deregulacja mogą realnie wspierać rozwój firm.
Za głos w dyskusji dziękujemy także Jarosławowi Rabczenko – Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Polecane artykuły
Strefa dla Biznesu
10 czerwca, 2026
Strefa dla Biznesu w Głogowie
Rosnące koszty inwestycji, niepewność dotycząca finansowania, pytania o fundusze unijne i dostęp do energii. To tematy, które dziś najmocniej wybrzmiały podczas Strefy dla Biznesu w Głogowie. W Starostwie Powiatowym spotkali się przedsiębiorcy ...
Dla firm z Dolnego Śląska pytanie nie brzmi już tylko „czy inwestować?”, ale: gdzie, na jakich warunkach i z jakim wsparciem! 9 czerwca w Lubinie, podczas wydarzenia Dolnośląscy Liderzy Biznesu, rozmowy koncentrowały ...
Konferencja „Technologie dla Biznesu” we Wrocławiu
Firmy coraz rzadziej pytają, czy wdrażać nowe technologie. Coraz częściej: jak zrobić to szybciej, taniej i bez kosztownych błędów? Jak wdrażać technologie tak, żeby realnie obniżały koszty i zwiększały efektywność? To jedno ...