Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., KPMG oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce zapraszają na bezpłatne szkolenie Wyzwania związane z rozliczeniem rocznym CIT i zmianami w 2025 r. (w tym podatek od nieruchomości oraz podatek minimalny) – spotkanie z ekspertami z Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce, które odbędzie się 27 lutego (czwartek) 2025 r. o godz. 10:00, w Centrum Konferencyjnym LSSE.

Podczas szkolenia eksperci KPMG podkreślą zmiany, jakie podatnicy muszą uwzględnić w rozliczeniu rocznym za rok 2024 bądź w bieżących rozliczeniach od początku 2025. Poruszone zostaną najważniejsze kwestie, które wynikają z najnowszego orzecznictwa i interpretacji organów podatkowych, a które mogą wpłynąć na bieżące rozliczenia, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki rozliczeń podmiotów działających w SSE/PSI. Dodatkowo omówione zostaną rewolucyjne zmiany w podatku od nieruchomości, które obowiązują już od 1 stycznia 2025 roku. Szkolenie będzie się składać z czterech głównych grup tematycznych:

  • Rozliczenie CIT 2024 – najważniejsze zagadnienia, które należy uwzględnić (orzecznictwo i wprowadzone zmiany).
  • Pierwszy rok kalkulacji podatku minimalnego.
  • Najważniejsze zmiany podatkowe 2024/2025 – podatek od nieruchomości.
  • Przegląd najważniejszych trendów orzeczniczych.

REJESTRACJA


Harmonogram:

9:45-10:00 Rejestracja oraz networking przy kawie

10:00-10:15 Powitanie – Kajetan Bator, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Agnieszka Przeorek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego w KPMG w Polsce, Wojciech Wojtysiak, Dyrektor Oddziału SKWP

10:15-10:30 Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.? – Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

 10:30 – 11:00 Wyzwania związane z rozliczeniem rocznym CIT i zmianami w 2025 r.

  • Rozliczenie CIT 2024 – najważniejsze zagadnienia, które należy uwzględnić (orzecznictwo i wprowadzone zmiany).
  • Pierwszy rok kalkulacji podatku minimalnego.

11:00-11:20 Przerwa kawowa

11:20-12:00 Wyzwania związane z rozliczeniem rocznym CIT i zmianami w 2025 r.

  • Najważniejsze zmiany podatkowe 2024/2025 – podatek od nieruchomości.
  • Przegląd najważniejszych trendów orzeczniczych.

12:00-12:15 Kształcenie osób dorosłych poprzez realizację usług rozwojowych w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) – Joanna Milczarz, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych, Agencja Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A.

12:15-12:25 Przykładowa oferta szkoleniowa placówki kształcenia ustawicznego – szkolenia i kursy, z których można korzystać z dofinansowaniem, po zarejestrowaniu firmy w Bazie Usług RozwojowychWojciech Wojtysiak, Dyrektor Biura, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy

12:25 – Networking przy kawie i rozmowy z ekspertami


Szkolenie poprowadzą:

Agnieszka Przeorek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego w KPMG w Polsce, doradca podatkowy

Agnieszka doradztwem podatkowym zajmuje się od 2008 roku. Agnieszka jest ekspertem w zakresie doradztwa „compliance” i procesowym podejściu do funkcji podatkowej w przedsiębiorstwie (również w przypadku przedsiębiorstw działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej / Polskiej Strefie Inwestycji). Jej doświadczenie obejmuje zarówno podatki dochodowe (CIT, PIT), jak i podatki obrotowe (VAT). Agnieszka w swojej codziennej działalności dba o interesy podatników z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. Agnieszka reprezentuje również klientów w licznych postępowaniach podatkowych oraz w kontaktach z organami skarbowymi, np. w zakresie wniosków interpretacyjnych czy nadpłatowych.

Marta Koniewska, Manager w Dziale Doradztwa Podatkowego w KPMG w Polsce

Marta doradztwem podatkowym zajmuje się od 2014 roku, a doświadczenie zdobywała w kancelariach doradztwa podatkowego oraz w biznesie. W ramach bieżącego doradztwa podatkowego, realizuje projekty dla podmiotów krajowych oraz zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, w szczególności w zakresie podatków pośrednich (VAT) oraz podatków dochodowych (CIT i PIT). W przeszłości zajmowała się również doradztwem podatkowym dla Wyższych Uczelni oraz uczestniczyła w projektach związanych z reorganizacjami przedsiębiorstw.

Anna Piskor, Manager w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce, doradca podatkowy

Anna zajmuje się podatkami od 2012 roku, skupiając się głównie na problematyce podatków dochodowych, ze szczególnym uwzględnieniem rozliczeń prowadzonych zarówno przez podmioty korzystające ze zwolnienia z opodatkowania w SSE / PSI, jak i podmioty korzystające z innych dostępnych ulg podatkowych (B+R, ulga na prototyp, ulga na robotyzacje, 50% KUP). Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie podatkowym dla polskich firm oraz międzynarodowych grup kapitałowych. Anna ma doświadczenie w międzynarodowych kwestiach podatkowych, takich jak podatek u źródła, analiza umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, rozliczenia zakładów podatkowych w Polsce. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje projektowanie i wdrażanie polityk oraz strategii podatkowych w dużych grupach kapitałowych.

Zobacz także