Sendero Tax & Legal wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zaprasza na 8. webinar pn.„Związki zawodowe. Optymalna strategia i uprawnienia związków zawodowych” z cyklu „Wtorki przy kawie”.

przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych prawu pracy. Będziemy spotykali się z Państwem średnio co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące relacji pracodawca-pracownik. Przede wszystkim chcemy podzielić się naszą wiedzą – również tą, którą zdobywamy w sądach pracy.

Z doświadczenia wiemy, że spotkanie zaplanowane na 1,5 godziny pozwala nam na przekazanie optymalnej dawki wiedzy. Jednocześnie nie angażuje uczestników na tyle, by musieli wybierać pomiędzy codziennymi obowiązkami, a uczestnictwem w wydarzeniu.

Do zobaczenia!

8. Związki zawodowe. Optymalna strategia i uprawnienia związków zawodowych

📅 17 maja 2022 r.

⏰ 10:00

Relacje ze związkami zawodowymi dla większości pracodawców są bardzo trudne. Duża część odpowiedzialności ponosi za to niepartnerskie nastawienie związków zawodowych. Przyczyniają się do tego przepisy o związkach zawodowych, które na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. przyznało nieograniczony monopol na reprezentowanie pracowników.

Postaram się wyjaśnić, jak sobie z tym radzić.

>> ZAPISZ SIĘ!<<

HARMONOGRAM:

 1. Po co są związki? Czyli o tym do czego związki są powołane, a czego nie robią. O słusznej idei, która została wypaczona.
 2. Dynamika sporów ze związkami, czyli: czy jest się czego bać?
 3. Osie sporów ze związkami zawodowymi, czyli jak nie dać się związkom.
 4. Dlaczego powstają związki?
 5. Alternatywne kanały komunikacji z pracownikami – jako remedium na brak partnerstwa związków i szczepionka na ich działalność.
 6. Związki zawodowe jako abonamentowi sprzedawcy usług socjalnych.
 7. Społeczny inspektor pracy, czyli kto?
 8. PIP jako ekspozytura związkowa, czyli jak trudno oderwać się od swojego DNA.
 9. Wolność od związków – jako prawo pracownicze, którego nie rozpoznaje polskie prawo.
 10. Międzyzakładowa organizacja związkowa – dziwactwo polskiego prawa.
 11. Ostatnie zmiany w ustawie związkowej:
  • nowe zasady reprezentatywności,
  • „kapturowe” sądy nad reprezentatywnością.

 

PREZENTER

Rafał Kania

Od początku swojej kariery, Rafał Kania zdobywał wiedzę z zakresu rynków finansowych i szeroko rozumianych zagadnień bankowości, w tym ochrony konsumentów w usługach finansowych. Od kilkunastu lat pogłębia swoje doświadczenia z prawem pracy, uczestnicząc w licznych procesach, i ochroną danych osobowych. W ostatnich latach doszły do tego sprawy z zakresu prawa własności intelektualnej i ochrony konkurencji, a także wymagań jakości wyrobów. Z ciekawych projektów może wskazać, że był głównym prawnikiem przy nabyciu działki pod najwyższy budynek we Wrocławiu, z powodzeniem wspomagał także proces restrukturyzacji jednej z najbardziej znanych orkiestr w Polsce. Opracował również wzorcowy regulamin wynagradzania dla najważniejszych publicznych uczelni technicznych w Polsce. Wziął udział w prawie 90
badaniach typu due diligence różnych podmiotów.

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Organizatorem webinaru jest SENDERO TAX & LEGAL, czyli:

spółka doradztwa podatkowego Sendero sp. z o.o.;
kancelaria prawna Sendero Kania, Lubaszka, Michalski i Wspólnicy sp. k.

Będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe zamieszczone przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym. Wszystko na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem webinaru.

Jeżeli wyrazisz na to zgodę, to wykorzystamy Twoje dane również w celach marketingowych. Znaczy to tyle, że będziemy informowali Cię o nadchodzących wydarzeniach, których jesteśmy organizatorem. Poinformujemy Cię też o zmianach w prawie i podatkach. Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie również naszą ofertę. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz z tego zrezygnować.

Więcej informacji na temat tego, jak przetwarzamy dane osobowe, znajdziesz na stronie:

Webinar organizujemy wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Jeżeli wyrazisz na to zgodę, to ta Spółka również wykorzysta Twoje dane w celach marketingowych. Więcej informacji na temat tego, jak LSSE przetwarza dane osobowe, znajdziesz pod adresem:

Zobacz także