Sendero Tax & Legal i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowały dla Państwa cykl bezpłatnych wydarzeń poświęconych compliance. W trakcie tych wydarzeń specjaliści z Sendero omówią wybrane zagadnienia dotyczące – na zmianę – prawa i podatków. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem z wybranych obszarów. 

 

Cykliczne spotkania zaplanowane są do czerwca 2023 roku. 

 

Korzyści dla uczestników z udziału w webinarach: 

 • uporządkowanie wiedzy z zakresu compliance; 
 • praktyczne wskazówki od praktyków prowadzących wydarzenia; 
 • znajomość wymagań prawnych i podatkowych, które musi spełnić ich firma; 
 • sprawne zarządzanie dokumentacją wewnątrz przedsiębiorstwa; 
 • tworzenie właściwej komunikacji wewnątrz firmy. 

TEMAT #4 SPOTKANIA: Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – ujęcie praktyczne
CZAS: 1,5 h (1 h – treść i 0,5 h – Q&A)
TERMIN: 10.01.2023, godzina 10:00 – 11:30 

OPIS WEBINARU:

Uczestnikom webinaru przybliżymy stosunkowo nowe obowiązki przedsiębiorców związane ze zgłaszaniem danych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych („CRBR”). W możliwie prosty i przystępny sposób. Omówimy praktyczne problemy związane ze zgłoszeniami do CRBR.  Wskażemy jakie konsekwencje mogą spotkać przedsiębiorców (w tym pracowników i właścicieli spółek) za nieprawidłowe zgłoszenie danych do CRBR. Podpowiemy jak prawidłowo zweryfikować zgodność wpisu do CRBR z ustawą AML oraz regulacjami UE, aby zminimalizować ryzyko kontroli i nałożenia kary finansowej. 

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się co to właściwie jest CRBR oraz jakie praktyczne znaczenie ma w obrocie gospodarczym i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jesteśmy przekonani, że przedstawione treści będą interesujące dla wszystkich uczestników. Zarówno dla tych, którzy mieli już okazję zapoznać się z CRBR, jak i dla osób, które o nowych obowiązkach jeszcze nie słyszały.  

AGENDA

 1. Co wspólnego ma CRBR z mitologicznym cerberem?
 2. Kto i jak może poskromić CeRBeRa?
 3. Na tropie beneficjenta rzeczywistego
 4. Reprezentant a zgłaszający.
 5. Instytucja obowiązana – sprzymierzeniec, czy donosiciel? 
 6. Milionerzy w wydaniu AML, czyli kary finansowe
   
 7. Podsumowanie 

REJESTRACJA

PROWADZĄCY:

Dagmara Rajca-Erd , radca prawny w Sendero Tax & Legal  

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Udziela wsparcia w procesach identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, pomaga w rejestracjach izgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR. Pomaga zarządom spółek wbieżącym prowadzeniu działalności, wtym w sprawach korporacyjnych. Do jej zainteresowań należy także prawo pracy oraz kontrakty itransakcje handlowe. Doświadczenie zdobyła świadcząc usługi na rzecz dużych, średnich i małych przedsiębiorstw (także jako in-house lawyer), w tym przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.  

Zobacz także