Za nami intensywny pobyt na Wakacyjnej Strefie Talentów, organizowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, partnera Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zajęć.

W pierwszy dzień skupiliśmy się na budowaniu zaufania w grupie, które jest podstawą pracy zespołowej. Uczestnicy poznali się bliżej, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i mocnych stronach. Na koniec warsztatów ćwiczyli współpracę i planowanie budując wieżę, czemu towarzyszyło nie mało emocji.

W drugim dniu skupiliśmy się na komunikacji oraz na korzyściach płynących z pracy w grupie i poszukiwaniu rozwiązania, mimo że często słyszy się: „tego się po prostu nie da”. Jak się okazało – przy drobnym wysiłku i spojrzeniu na problem z innej perspektywy – wszystko jest możliwe! Nasz pobyt na obozie zbiegł się z 79. Rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego wspólnie upamiętniliśmy ten dzień śpiewając piosenki powstańcze oraz tworząc plakaty w biało-czerwonych barwach.

Ostatni dzień minął niezwykle szybko na ćwiczeniu zarządzania zasobami, planowaniu, negocjacji oraz komunikacji. Był to też dobry czas na podsumowanie zdobytych umiejętności i wręczenie upominków dla uczestników warsztatów.

Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami! Cieszymy się, że oprócz wiedzy z zakresu kompetencji miękkich zostawiliśmy obozowiczów ze słoneczną pogodą. I oby dopisywała Wam aż do końca pobytu!

Zobacz także