Za nami spotkanie „Strefa dla Biznesu” w Gminie Chojnów, podczas którego przedsiębiorcy z regionu dowiedzieli się o możliwościach, ulgach oraz dotacjach do inwestycji, jakie zostały przewidziane na ten rok. Była to idealna okazja do rozmów z ekspertami oraz do wymiany doświadczeń.

Cieszę się, że jest z nami dziś tak wielu zainteresowanych. Małe i średnie przedsiębiorstwa są dla nas priorytetem. Za pośrednictwem ekspertów z Departamentu Obsługi Przedsiębiorców staramy się jak najlepiej opiekować inwestorami. Dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w tym procesie niezbędne jest dodatkowe wsparcie. Gmina Chojnów jest przykładem bardzo przyjaznej gminy, otwartej na inwestycje i dialog. Jestem przekonany, że rok 2023 będzie niezwykle ważny dla regionu. Wpłyną na to m.in. planowane przez LSSE, np. budowa fabryki nanosatelitów dla firmy @Sat-Rev w Legnicy – mówił podczas spotkania prezes LSSE, Przemysław Bożek.

Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz podkreślił, jak duży wpływ na zrównoważony rozwój regionu ma zaangażowanie LSSE oraz wsparcie inwestorów.

Kiedy zaczynaliśmy pracę, było tu tylko pole. Dziś ponad 3000 osób jest zatrudnionych w firmach na terenie gminy, które zlokalizowały tutaj swoje inwestycje. To również dzięki współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. LSSE przedstawi dziś możliwość pomocy dla przedsiębiorców i wiem, że zdobyte informacje na pewno przydadzą się Państwu w dalszym rozwoju inwestycji. Realizując swoje inwestycje, zawsze możecie liczyć na wsparcie gminy oraz strefy. LSSE jest właścicielem działek na terenie gminy Chojnów i liczymy, że w najbliższym czasie to właśnie tam zostaną zlokalizowane najnowsze inwestycje. Może po dzisiejszym spotkaniu, ktoś z Państwa zdecyduje się właśnie na tych terenach zlokalizować swoją działalność? Zachęcam do inwestowania w naszej strefie! – dodał wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za aktywny udział w spotkaniu. Korzystając z okazji, już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę „Strefy dla Biznesu”. Tym razem 9 marca (czwartek) odwiedzimy Zagrodno. Bądźcie z nami!

 

Zobacz także