Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek gościł w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na zaproszenie Głogowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego. Spotkanie z przedstawicielami lokalnych placówek było okazją do przedstawienia oferty Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego i zwrócenia uwagi na wzajemne przenikanie się biznesu i szkolnictwa.

Ważnym tematem były również kierunki rozwoju na najbliższe lata dla Głogowa i okolic, w tym plany zagospodarowania Miedziowego Centrum Rozwoju Gospodarczego z siedzibą w budynku starej poczty w Głogowie, której właścicielem jest LSSE.

Chcielibyśmy stworzyć przestrzeń dla młodych ludzi z regionu, w której będą mogli się rozwijać. Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego ma być najnowocześniejszym centrum kształcenia branżowego oraz rozwoju przedsiębiorczości. Planujemy wyposażyć je w m.in. w symulatory VR, które będą służyły do ćwiczeń i podnoszenia kompetencji. MCRG nie będzie typowym inkubatorem przedsiębiorczości, ale miejscem, gdzie oferowana jest kompleksowa opieka biznesowa i wsparcie w rozpoczęciu swojej ścieżki kariery zawodowej – mówił Przemysław Bożek, prezes LSSE.

Zobacz także