Za nami już pięć wydarzeń z cyklu „Strefa Dla Biznesu”. Z każdym kolejnym utwierdzaliśmy się w przekonaniu, jak bardzo są one potrzebne. Zaproszeni goście dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, prezentując możliwości dla przedsiębiorców.

Musimy dbać o zrównoważony rozwój Strefy. To, co ważne, dzieje się w Środzie Śląskiej, mowa oczywiście o inwestycji PepsiCo. Nie zmienia to jednak faktu, że bijącym sercem LSSE jest Legnica. Nasze plany dotyczą między innymi infrastruktury. Na przykład niedługo w podstrefie Legnica powstanie przystanek kolejowy. Dzisiejszy event ma służyć przedstawieniu tego, co Strefa i Miasto mogą zrobić dla biznesu – powiedział Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek.

Dzisiaj spotykamy się po to, żeby porozmawiać o dalszych formach współpracy. Chcemy pokazać możliwości współdziałania biznesu, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz władzy administracyjnej, czyli władz miasta. Zależy nam, żeby przedsiębiorczość rozwijała się w naszym regionie zarówno ze strony rodzimych przedsiębiorców, jak i zewnętrznych inwestorów. Komunikacja z Zarządem LSSE układa się modelowo, co bardzo sobie cenimy. Mamy za sobą wiele wspólnych przedsięwzięć, a przed nami kolejne – podkreślił Prezydent Miasta Legnicy, Tadeusz Krzakowski, który podczas konferencji przedstawił prezentację na temat „Znaczenia biznesu oraz inwestycji krajowych i zagranicznych w procesie wspólnego budowania miasta i stymulowania jego rozwoju”.

Podziękowania składamy również na ręce naszych prelegentów:

• Jacek Zimoch – Partner BIG TREE Consulting Group,

•  Aleksandra Kukuła – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy,

•  Monika Konofał – Dyrektor Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Centrum Obsługi Przedsiębiorców we Wrocławiu

•  Magdalena Dyrcz – Dyrektor 1 Oddziału w Legnicy PKO Banku Polskiego S.A., Szymon Pęchra – Departament Skarbu PKO Bank Polski S.A.

•  Joanna Milczarz – Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG.

Wydarzenie zostało organizowane w ramach obchodzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Dnia Przedsiębiorcy, który przypada 21 czerwca.

Zobacz także