Drodzy Przyjaciele,
Fundacja Pogoń Lwów, przy współpracy z naszą fundacją organizuje liczne zbiórki darów, które dzięki wsparciu działaczy klubu LKS Pogoń Lwów – Fanpage Klubu, wielu wolontariuszy oraz za pośrednictwem Akademii Wojsk Lądowych z siedzibą we Lwowie, trafiają do najbardziej potrzebujących miejsc na Ukrainie.
Do stałych potrzeb, takich jak konserwy z długim terminem ważności, leki, apteczki, zaopatrzenie taktyczne i medyczne, dziś dołączyła kolejna lista, tym razem od ukraińskich strażaków, którzy w oficjalnym piśmie do naszych wolontariuszy proszą o niezbędny sprzęt.
Umożliwi on szybkie reagowanie na pożary, wypadki i inną konieczną pomoc dla ludności cywilnej! Akcji ratunkowych jest bardzo dużo, jednak niestety cały czas brakuje podstawowego wyposażenia.
Z tego powodu, zwracamy się z gorącą prośbą o dołączenie do naszej zbiórki darów dla strażaków, wojskowych oraz ludności cywilnej.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem e-mail: fundacja@pogon.lwow.net bądź telefoniczny pod numerem: 574 770 622.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony https://fundacjapogonlwow.pl/ i facebookowego profilu, gdzie będziecie na bieżąco z naszymi działaniami.
Poniżej tłumaczenie listu na język polski:
Główny Departament Służby Cywilnej Ukrainy
ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Lwowskim
V Państwowy Oddział Ratowniczo-Gaśniczy
W sprawie udzielania pomocy humanitarnej
W celu szybkiego reagowania na pożary, wypadki i pomoc ludności cywilnej, w związku z agresją wojska Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, proszę o pomoc humanitarną w postaci sprzętu przeciwpożarowego i ratowniczego, sprzętu strażackiego, a mianowicie:
– Ochronne kombinezony przeciwpożarowe;
– Hełmy strażackie;
– Rękawice przeciwpożarowe;
– Buty strażackie;
– Węże strażackie o różnych średnicach;
– Prądownice strażackie;
– Sprzęt ochrony dróg oddechowych i wzroku;
– Instrumenty hydrauliczne;
– Przecinarki;
– Latarki;
– Pompy strażackie.
Podpisał: Kierownik V Państwowego Oddziału Ratowniczo-Gaśniczego Roman Kindrat.

You might also like