Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Webinar pn. „Urlopy wypoczynkowe”

29 marca 2022 @ 10:00 - 11:30

WTORKI Z PRAWEM PRACY

Sendero Tax & Legal wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych prawu pracy. Będziemy spotykali się z Państwem średnio co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące relacji pracodawca-pracownik. Przede wszystkim chcemy podzielić się naszą wiedzą – również tą, którą zdobywamy w sądach pracy.

 

Z doświadczenia wiemy, że spotkanie zaplanowane na 1,5 godziny pozwala nam na przekazanie optymalnej dawki wiedzy. Jednocześnie nie angażuje uczestników na tyle, by musieli wybierać pomiędzy codziennymi obowiązkami, a uczestnictwem w wydarzeniu.

Do zobaczenia!

#6 URLOPY WYPOCZYNKOWE

Jedno z przyjemniejszych zagadnień związanych z pracą – urlop wypoczynkowy. Każdy z nas potrzebuje czasu na to, by odpocząć od pracy i się zregenerować. Prawo do urlopu nie jest jednak prawem bezwzględnym. To nie pracownik decyduje o tym, kiedy korzysta z urlopu. Prawo pracownika do urlopu równoważy się z prawem pracodawcy do sprawnego zorganizowania pracy.

Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o tym, jak dobrze zarządzać kwestią urlopów wypoczynkowych w zakładzie pracy.

Kiedy pracownicy powinni zgłaszać wnioski urlopowe?

Z jakim wyprzedzeniem pracownik powinien uprzedzić o urlopie na żądanie?

Czy pracodawca może samodzielnie zdecydować o urlopie większej grupy pracowników?

 

Między innymi o tym porozmawiamy z uczestnikami webinaru. Sprawa wydaje się prosta – urlop, to urlop. Jednak w praktyce – szczególnie większych zakładów produkcyjnych – prawidłowe zarządzenie kwestią dni wolnych od pracy może powodować mniejsze lub większe problemy.

HARMONOGRAM

 1. 1.       Istota urlopu wypoczynkowego2.       Czy urlopu można udzielić w częściach?3.       Urlop – do kogo należy ostatnie słowo?

  4.       Plan urlopów

  5.       Odwołanie z urlopu

  6.       Urlop na żądanie

  7.       Urlop przy niepełnym wymiarze czasu pracy

  8.       Urlop w okresie wypowiedzenia umowy

  9.       Podsumowanie

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Organizatorem webinaru jest SENDERO TAX & LEGAL, czyli:

 • spółka doradztwa podatkowego Sendero sp. z o.o.;
 • kancelaria prawna Sendero Kania, Lubaszka, Michalski i Wspólnicy sp. k.

Będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe zamieszczone przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym. Wszystko na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem webinaru.

Jeżeli wyrazisz na to zgodę, to wykorzystamy Twoje dane również w celach marketingowych. Znaczy to tyle, że będziemy informowali Cię o nadchodzących wydarzeniach, których jesteśmy organizatorem. Poinformujemy Cię też o zmianach w prawie i podatkach. Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie również naszą ofertę. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz z tego zrezygnować.

Więcej informacji na temat tego, jak przetwarzamy dane osobowe, znajdziesz na stronie: https://sendero.pl/jak-przetwarzamy-dane-osobowe/

Webinar organizujemy wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Jeżeli wyrazisz na to zgodę, to ta Spółka również wykorzysta Twoje dane w celach marketingowych. Więcej informacji na temat tego, jak LSSE przetwarza dane osobowe, znajdziesz pod adresem: https://lsse.eu/rodo/