Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wbinar pn. „BHP – wypadki w pracy przez pryzmat sal sądowych”

25 stycznia @ 10:00 - 11:30

Zapraszamy na #4 webinar z cyklu „Wtorki przy kawie”. Sendero Tax & Legal wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. przygotowały cykl wydarzeń poświęconych prawu pracy. Będziemy spotykali się z Tobą średnio co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące relacji pracodawca-pracownik. Przede wszystkim chcemy podzielić się naszą wiedzą – również tą, którą zdobywamy w sądach pracy.

 

▶ Webinar pn. „BHP – wypadki w pracy przez pryzmat sal sądowych”

🗓Termin: 25 stycznia 2022 r., godzina 10:00 – 11:30

 Szczegółowe informacje wraz z rejestracją 👉 tutaj!

CEL

Sendero Tax & Legal wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych prawu pracy. Będziemy spotykali się z Państwem średnio co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące relacji pracodawca-pracownik. Przede wszystkim chcemy podzielić się naszą wiedzą – również tą, którą zdobywamy w sądach pracy.

Z uczestnikami webinariów porozmawiamy o tym, jak istotną rolę w prowadzeniu przedsiębiorstwa odgrywają przepisy wewnątrzzakładowe. Dobrze opracowany regulamin pracy jest jak mapa, która pomaga odnaleźć pracownikom właściwą drogę. Następnie przejdziemy przez różne formy reprezentacji pracowników w zakładach pracy. Porozmawiamy też o czasie pracy, obecności pracownika w zakładzie pracy i sposobie usprawiedliwiania przez niego nieobecności.

W ramach zaplanowanego cyklu poruszymy również kwestie związane z urlopami pracowników. Powiemy uczestnikom również o tym, jak należy się zachować, kiedy firma żegna pracownika na stałe, a nie tylko na 2 tygodnie. Rozstania zawsze są trudne, a za przygotowywanie dyscyplinarki w pośpiechu, rachunek wystawia nam sąd na sali rozpraw.

Z doświadczenia wiemy, że spotkanie zaplanowane na 1,5 godziny pozwala nam na przekazanie optymalnej dawki wiedzy. Jednocześnie nie angażuje uczestników na tyle, by musieli wybierać pomiędzy codziennymi obowiązkami, a uczestnictwem w wydarzeniu.

Do zobaczenia!

#4 BHP – wypadki w pracy przez pryzmat sal sądowych

Mimo zapewnienia w przedsiębiorstwie najwyższych standardów bezpieczeństwa – ryzyko wypadku przy pracy jest nieuniknione, niestety nie da się go w 100% wyeliminować. Najczęściej zawodzi jeden element funkcjonujący w ramach sytemu bezpieczeństwa – człowiek. Nieuwaga, rutyniarstwo lub zmęczenie to częste przyczyny wypadków przy pracy.

Dlatego tak ważne jest, jak przedsiębiorstwo przeprowadzi te pierwsze – najważniejsze na przyszłość – czynności. Chodzi szczególnie o przeprowadzenie postępowania powypadkowego. Z uczestnikami webinaru omówimy te elementy, które okazują się ważne na sali sądowej. Oczywiście wtedy, jeżeli wypadek przy pracy ma dalej idące konsekwencje dla pracodawcy. Poznanie perspektywy sędziego, pomoże uczestnikom webinaru lepiej zrozumieć to, na co powinni zwracać szczególną uwagę bezpośrednio po wystąpieniu wypadku w ich firmie.

HARMONOGRAM

  1. Wypadek przy pracy
  2. Rodzaje procesów sądowych dotyczących wypadków przy pracy
  3. Charakterystyka procesów dotyczących wypadków przy pracy
  4. Obserwacje i wnioski z praktyki sądowej dotyczącej spraw wypadkowych
  5. Omówienie przykładowych procesów sądowych (case study)
  6. Jak prowadzić postępowanie wypadkowe, by uniknąć problemów w sądzie?

Szczegóły

Data:
25 stycznia
Godzina:
10:00 - 11:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

online
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia