Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany był w tym roku pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”. Dolnośląski Klaster Edukacyjny aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu, realizując działania:

– „Strefa Przedsiębiorczości”, w ramach której przeprowadzono warsztaty edukacyjne w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie oraz Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie. Szkolenia dotyczyły kompetencji miękkich i tego, jak bardzo są one istotne z punktu widzenia pracodawcy. W zajęciach łącznie wzięło udział blisko 60 uczniów.

– „Strefa Pracodawcy”, w ramach której zorganizowano spotkania z przedstawicielami firmy Viessmann Legnica oraz Politechnika Wrocławska Filia w Legnicy. Uczestnicy poznali szczegóły współpracy DKE ze szkołami, firmami i instytucjami okołobiznesowymi. Przedstawicielka firmy Viessmann opowiedziała o przedsiębiorstwie, możliwościach współpracy, ofertach pracy, a reprezentantka Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy o ofercie edukacyjnej uczelni. Prezentujący zwracali uwagę na pozytywne aspekty rozwoju oraz dalszej edukacji i zachęcali do przystępowania uczniów do matur. Odwiedziliśmy szkoły: Zespół Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie oraz Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie. W ciągu dwóch dni spotkaliśmy się z prawie 300 uczniami.

Zobacz także