Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Deloitte zapraszają na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pn.: Zmiany w CIT oraz przepisach strefowych od 2023 r., które odbędzie się 23 maja br. w godz. 10:00 – 13:00 w Centrum Konferencyjnym LSSE (ul. Rycerska 24, 59-220 Legnica).


Zmiany w CIT oraz przepisach strefowych od 2023 r. 

  • Czas: 23 maja 2023 r., godz. 10:00 – 13:00  
  • Miejsce: Centrum Konferencyjne LSSE (ul. Rycerska 24, 59-220 Legnica) 

Korzystanie z ulgi inwestycyjnej wymaga obecnie szerokiego spojrzenia z wielu perspektyw. Wynika to z wielu czynników wpływających na zasady korzystania z tej ulgi, w szczególności wprowadzenia od 2022 r. nowej mapy pomocy regionalnej, a także zmian w przepisach ustawy o CIT, które miały miejsce w latach 2022-2023.  

Podczas szkolenia eksperci firmy Deloitte omówią kwestie związane z udzielaniem regionalnej pomocy inwestycyjnej oraz zmian w przepisach dot. prowadzenie działalności strefowej. Dodatkowo poruszą dla Państwa tematy związane ze zmianami w CIT, które również mogą mieć wpływ na rozliczenia CIT przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie SSE/PSI.  

Formularz rejestracyjny >> https://forms.office.com/e/FkqzRmKqEf 


Agenda 

  1. Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.?,
  2. Zasady udzielania pomocy inwestycyjnej w latach 2022-2027, 
  3. Zmiany w przepisach dot. prowadzenia działalności na terenie SSE/PSI, 
  4. Zmiany w CIT obowiązujące od 2023 r., obejmujące w szczególności: 
Minimalny podatek dochodowy, 

Podatek od „przerzucanych dochodów”, 

Estoński CIT, 

Podatek u źródła, 

CIT JPK. 


Do kogo skierowane jest spotkanie? 

Spotkanie skierowane jest głównie do prezesów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także szefów i pracowników działów finansowo-księgowych i podatkowych oraz działów rozwoju, innowacji i inwestycji w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w ramach PSI/SSE. 


Prowadzący 

Karolina Kruś | Partner Associate w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte 

Jest absolwentką Ekonomii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz licencjonowanym doradcą podatkowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Karolina pracuje w zespole podatku dochodowego od osób prawnych. Dodatkowo zajmuje się transakcjami międzynarodowymi ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacji grup kapitałowych. 

 

 

Marta Jackowska | Menedżer w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte 

Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, a także w problematyce związanej z ulgami i zachętami podatkowymi. Marta ma doświadczenie w realizacji projektów związanych z efektywnym wykorzystaniem ulgi badawczo-rozwojowej w podatku dochodowym od osób prawnych, rozliczeniami podatkowymi przedsiębiorców operujących w specjalnych strefach ekonomicznych, a także rozliczeniami w podatku dochodowym od osób prawnych. 

 

Justyna Hubiak | Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsięborców LSSE 

Menadżer zaangażowany w aktywne pozyskiwanie inwestorów ze wszystkich kontynentów, którzy zdecydowali się rozwijać swoje firmy w LSSE. Odpowiedzialna za zarządzanie projektami inwestycyjnymi, w tym doradztwo w zakresie wyboru lokalizacji oraz warunków inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Menedżer doświadczony w administracji rządowej i samorządowej. Ekspert w zakresie marketingu i zarządzania oraz budowania właściwych relacji z klientami.  

Zobacz także