– W ostatnim czasie nasze wysiłki skupione są przede wszystkim na ochronie zdrowia i życia Polaków oraz ratowaniu polskiej gospodarki. Po stu dniach walki z epidemią możemy powiedzieć, że rozwiązania wspierające przedsiębiorców działają. To już 100 miliardów złotych na ochronę około 5 milionów miejsc pracy – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tarcza antykryzysowa, finansowa i pomocowa tworzą pakiet skutecznego i szerokiego wsparcia dla przedsiębiorców, samozatrudnionych, dla polskich pracowników. To realna pomoc, która dla wielu firm oznacza dzisiaj być albo nie być, która pozwala utrzymać zatrudnienie mimo przejściowych kłopotów.

– Poszczególne tarcze i ich instrumenty były rozszerzane, a działania dopasowywane do bieżącej sytuacji i potrzeb. Nasz rząd słucha Polaków, ma na uwadze ich dobro i oczekiwania. Sto dni walki z epidemią koronawirusa to 100 miliardów złotych na ochronę około 5 milionów miejsc pracy. Liczby te najlepiej pokazują, że te rozwiązania działają – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak podkreśla szefowa MRPiPS, to wszystko nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy międzyresortowej, a także współpracy rządu z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Współpraca to dzisiaj słowo klucz. Dzięki niej możemy skutecznie wspierać przedsiębiorców, chronić miejsca pracy i polskie rodziny. Bezpieczeństwo i dobrobyt Polaków są dla nas absolutnie najważniejsze – podkreśla minister Maląg.

Wideo

Zobacz także