Od 1 maja br. nowym prezesem zarządu zakładu produkcji silników wysokoprężnych Volkswagen Motor Polska w Polkowicach został Dirk Strümpfler.

Dirk Strümpfler (49), inżynier mechanik budowy maszyn, z koncernem Volkswagen związany jest od 1984 roku. Swoją zawodową karierę rozpoczął jako konstruktor w dziale budowy narzędzi w zakładzie Volkswagena w Brunszwiku. Kontynuował ją sprawując stanowiska kierownika projektu, asystenta aż po kierownika budowy form do narzędzi dla odlewni.

Dirk Strümpfler przed objęciem nowej funkcji w Volkswagen Motor Polska od 2006 roku zarządzał działem budowy narzędzi w obszarze Komponentów marki Volkswagen. Za jego kadencji dział budowy narzędzi zrealizował z sukcesem wiele projektów, stając się przy tym jednym z najbardziej innowacyjnych w obszarze zarządu Komponentów.

Dirk Strümpfler objął funkcję prezesa zarządu Volkswagen Motor Polska po Rainerze Schoske, który objął stanowisko Director Powertrain Division w spółce FAW-Volkswagen Changchun Powertrain w Chinach.
Dirk Strümpfler jest żonaty i ma dwie córki, w wieku 19 i 23 lat.

Mat.prasowy VW/MW