„Rynek pracodawcy czy rynek pracownika? Aktualne i długoterminowe tendencje na rynku pracy.” – to temat konferencji jaka odbyła się 16 marca w Hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu.

O trendach oraz rozwoju i tendencjach na rynku pracy w regionie dyskutowali eksperci oraz specjaliści z branży HR. W czasie spotkania zaprezentowano m.in. aktualne tendencje na rynku pracy wobec rozwoju demograficznego oraz perspektywy zatrudnienia oraz zagrożenia i szanse na pracę dla osób spoza obszaru UE.

W czasie paneli dyskusyjnych zaproszeni goście m.in. z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz specjaliści z agencji pośrednictwa  i radcy prawni podejmowali kwestie przyszłości rynku pracy oraz wyzwań ze strony pracodawców oraz ich oczekiwania wobec zatrudnianych kadr.

W dalszej części poświęconej dyskusji głos zabrali pracodawcy. W panelu pt. „Praktycy dla praktyków: jak być atrakcyjnym pracodawcą?” wzięli udział m.in. dyrektor zarządzający XEOS Sp. z o.o. Thomas Böttger oraz dyrektor zarządzający ds. technicznych SITECH Sp. z o.o. Adam Holewa.

Organizatorem konferencji była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a jednym z partnerów spotkania Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

MW/BS