Zaangażowanie w szkolnictwo zawodowe i techniczne jest w dobrze pojętym interesie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firm funkcjonujących w LSSE, szkół, a przede wszystkim uczniów, którzy już dziś muszą decydować o swojej przyszłości.

Młodzi ludzie którzy kończą naukę w gimnazjum decydują o swojej przyszłości wybierając szkołę średnią. Technikum, zawodówka albo liceum? Wybór szkoły średniej musi być dojrzały i umożliwić w perspektywie dorosłego życia znalezienie zatrudnienia po zakończeniu nauki.


Poprzez spotkania z doświadczonymi HR-owcami LSSE pomaga młodym ludziom dokonania jednego z najważniejszych wyborów w życiu.

 


Pierwsze z nich odbyło się w Jaworze. Poprowadzili je HR-owcy: Paulina Rybicka i Olena Pizorska z Lear Corporation. Uczniowie mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku absolwentów szkół technicznych i zawodowych.


Ponadto dowiedzieli się, że wybierając szkołę zawodową lub techniczną nie są skazani na niskie pensje. Wręcz przeciwnie, czeka na nich ciekawa praca, dobre zarobki, możliwość dalszego kształcenia się m.in. dzięki dualnym studiom i perspektywom rozwoju w firmie, poprzez szkolenia
Kolejne spotkanie już niebawem 9 czerwca w Złotoryi.

MW