W związku z obecnością przedstawicieli Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na X Forum Inwestycyjnym w Tarnowie odbył się panel dyskusyjny w którym wziął udział Prezes LSSE Witold Lech Idczak. 

,,Polska ma ogromny potencjał, aby budować przemysł przyszłości w oparciu o wykorzystanie cyfrowej rewolucji, a w konsekwencji znaleźć się wśród przodujących gospodarek świata. Potwierdzeniem są słowa Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego dotyczące czwartej cyfrowej rewolucji przemysłowej, określanej mianem Przemysłu 4.0.” – mówił Prezes LSSE Witold Lech Idczak podczas dyskusji na temat „Czy roboty i sztuczna inteligencja odbiorą nam pracę?”

Na program tarnowskiego forum składają się m.in. dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, polityki oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych w biznesie. Rozwiązania te prezentują zarówno start up-owcy, jak i przedstawiciele największych firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych.

Forum w Tarnowie odbywa się po raz 10. i jest jednym z największych gospodarczych przedsięwzięć tego typu w Polsce W tym roku hasłem przewodnim jest: LUDZIE – TECHNOLOGIE – ZARZĄDZANIE.

MP/MW