2 lipca odbyła się inauguracja 18. edycji Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego, w której  udział wzięli młodzi Polacy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Także przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spotkali się z młodzieżą z Akademii. Na spotkaniu  Dyrektor Departamentu ds. Komunikacji i Promocji Przemysław Bożek przedstawił wykład na temat przedsiębiorczości, biznesu i edukacji.

Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego odbywa się w Głogowie cyklicznie. Uczestniczą w niej młodzi Polacy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Młodzież dzięki uczestnictwu w akademii poznaje historię, literaturę i sztukę Polski, a także odwiedzają miejsca ważne dla każdego Polaka. W tym roku młodzież odwiedzi Zamość, Lwów, Warszawę, Sulejówek, Gdańsk, Gdynię oraz Wilno.

LSSE S.A. jest sponsorem Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego, której orgnizatorem jest Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie – partner Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. odbyło się w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogowie.

W ramach programu Akademii Przemysław Bożek opowiedział o współpracy Strefy z partnerami Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, w którym aktywnie działają głogowskie firmy, szkoły i instytucje. Przedstawił szanse jakie LSSE S.A. otwiera przed kolejnymi partnerami m.in. polską szkołą w Mościskach. Przeprowadził, także próbną rozmowę kwalifikacyjną z jednym z uczestników.

Przyjęcie pierwszej zagranicznej placówki do DKE to zarówno chęć pomocy rodakom, ale także nowe możliwości rozwoju zarówno dla firm, które potrzebują  nowych, wykwalifikowanych pracowników, a także dla uczniów. Dziś firmy ze strefy chcą finansować swoim przyszłym pracownikom z zagranicy naukę na polskich wyższych uczelniach, oferują także praktyki i staże, w których mogą uczestniczyć nasi rodacy z Ukrainy.