Rynek pracy – przedsiębiorcy wobec wyzwań w procesie dynamicznych zmian – to temat pierwszego w tym roku Forum HR zorganizowanego w poniedziałek 9 kwietnia
przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. we współpracy z Dolnośląskim Klastrem Edukacyjnym (LSSE) oraz firmą Management Consulting KPMG Advisory Sp. z. o. o. Sp.k. (KPMG) w Letia Business Center w Legnicy.

Forum HR otworzyła Wiceprezes LSSE Dorota Giżewska – Rynek pracy nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania, które są szansą na lepszą przyszłość dla mieszkańców naszego regionu. Musimy wspólnie podejmować kroki, by przyszli i obecni pracownicy mogli budować swoje doświadczenie w oparciu o zdobytą wiedzę. Pragnę podkreślić, jak ważna jest ścisła współpraca partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. W czasach skupiania
się na doskonaleniu technologicznym, nie zapominajmy o pracownikach, którzy na co dzień skutecznie budują markę firm i swoją pracą służą innym – podkreśliła Wiceprezes LSSE.

O rynku pracy w Polsce – jak kształtuje się on dziś i jakie stoją przed nim perspektywy oraz wyzwania – opowiedział Marcin Luziński, ekonomista Banku Zachodniego WBK S.A. Następnie Magdalena Stawska Senior Manager KPMG w swoim wystąpieniu „Key Employer Challenges 2017 – jak firmy w Polsce budują doświadczenie pracowników” poruszyła problemy związane ze skutecznym zatrzymaniem pracownika w firmie i o wiążących się z tym wyzwaniach. Na temat dofinansowania do zatrudniania osób niepełnosprawnych mówił podczas spotkania Marcin Mazurek z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Forum HR zakończył wykład Dominki Poźniak coacha, trenera i lidera zmianą „Nowa perspektywa pracodawcy źródłem korzyści dla organizacji “.

W Forum HR wzięli udział przedstawiciele firm i instytucji: LSSE, ARAW S.A., Borgers Polska
Sp. z o.o., Brugman Fabryka Grzejników Sp z.o.o., CCC Sp. z o.o., FAIST ChemTec Sp. z o.o. Faurecia Legnica S.A., Haerter Technika Wytłacznia Sp. z o.o. , Sp. k., HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co. Sp.K., LG Electronics, Wezi – Tec Sp. z o.o., KPMG Advisory Sp. z o.o. Sp.k., International Coach Federation, Bank Zachodni WBK S.A. Winkelman Sp.z o.o., Sanden Manufacturing Poland.

 MM