40.Voss Automotive

 

VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy kapitałowej VOSS, która skupia przedsiębiorstwa z grupy VOSS Automotive oraz VOSS Fluid. VOSS Automotive oferuje szerokie portfolio efektywnych rozwiązań systemowych dla producentów samochodów ciężarowych, dostawczych, osobowych, pojazdów Offroad oraz producentów silników spalinowych. W ścisłej współpracy z klientami VOSS projektuje i optymalizuje technologie systemów przewodów i połączeń w obecnych i przyszłych rozwiązaniach systemów produkcji samochodów.

VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na terenie Gminy Legnickie Pole od 2004 r. w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka produkuje głównie przewody: do katalitycznej redukcji spalin, które ogrzewane są elektrycznie i cieczą, przewody do pneumatycznych zawieszeń samochodowych, hamulcowe i do układów sterowania oraz przewody paliwowe,które dostarcza klientom w Unii Europejskiej, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji.

W pierwszej połowie 2013 r. VOSS rozpoczął przygotowania, a następnie uruchomił produkcję nowoczesnych wysokotemperaturowych przewodów SCR – z zastosowaniem najnowszych technologii. SCR jest systemem oczyszczania spalin, którego zastosowanie wpływa na znaczące ograniczenie emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Rozwiązania wdrażane w zakresie przewodów SCR w grupie VOSS są wysoce innowacyjne i pozwalają na spełnienie najwyższych europejskich norm emisji spalin wg wymogów EURO6, a często znacznie je wyprzedzają.

W drugiej połowie 2014 r. dla VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. w ramach nowej inwestycji zakupione zostały linie produkcyjne wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz wybudowany został budynek (wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem) o powierzchni ponad 12.000 m2, składający się z powierzchni produkcyjnej, magazynowej oraz socjalno – biurowej.

W związku z rozbudową zakładu powstał  działu ekstruzji, gdzie w produkcji liniowej wykorzystywane są: ekstruder wielowarstwowy do przewodów PA, w tym odpornych na wysoką temperaturę, ekstruder do przewodów karbowanych oraz ekstruder wielowarstwowy do przewodów gładkich.

Wyroby pochodzące z ekstruzji są wykorzystywane do dalszej produkcji w zakładzie VOSS Automotive Polska Sp. z o.o..

VOSS Automotive ze swoją technologią wniosła trwały wkład w rozwój międzynarodowego rynku usług technicznych i motoryzacyjnych, stając się jednym z liderów innowacyjnej technologii i produktywnej. VOSS Automotive jest czołowym producentem podzespołów w branży motoryzacyjnej.

Obecnie Spółka zatrudnia ponad 1000 osób i gwarantuje stabilne miejsca pracy oraz możliwość rozwoju w jej strukturach.
Firma VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. w swojej ofercie proponuje  pracę z perspektywami w szybko rozwijającym się przedsiębiorstwie, gdzie codziennością jest międzynarodowe środowisko pracy. Pracodawca oferuje gwarancję stałego  zatrudnienienia w ramach umowy o pracę. Z założenia fundamentem firmy są ludzie, więc naszą przyszłością jest dbanie o ich ciągły rozwój poprzez zapewnienie im różnorodnego programu szkoleniowego o profilu zawodowym i personalnym. Zapewniamy przyjazną atmosferę pracy, ale także pracę, która wymaga odpowiedzialności i samodzielności w działaniu. Pracodawca w swojej ofercie zapewnił również szeroki pakiet socjalny, w którego skład wchodzi m.in. dofinansowanie do zajęć sportowych.

Adres: 59-241 Legnickie Pole, Nowa Wieś Legnicka 1

Tel. +48 76 724 15 01   Fax. +48 76 724 19 01

www.voss.de